Od pondělí 27.5. do pátku 31.5. máme dovolenou. Vaše objednávky odešleme v pondělí 3.6.2024.

Svatby, co mají hloubku

Květen je už od dob K. H. Máchy lásky čas – a kdo by o ní měl vědět víc než Markéta Van Prchalová, která láskyplnými okamžiky žije každý svůj pracovní den. Je totiž svatební ritualistka.

Markéto, zaujalo nás tvoje povolání, co to vlastně děláš?

Svatební ritualistka vrací do svatebního obřadu smysl, krásu a prožitek. Často slýchám, že svatbou se nic nezmění, že je to jen vyčpělý 15minutový úřední akt a papír na partnera. Pokud ale snoubenci během svatby projdou rituálem, tak změnu ucítí. Protože mají prostor zavnímat hloubku toho, proč tam, jsou, s kým a proč si ho rozhodli vzít.

Bývá to dost odlišné od úřední svatby, kde na tohle není prostor. Úředníky často vidí poprvé nebo podruhé v životě, dostanou kázání o výchově budoucích občanů (i když děti možná ani neplánují) a odchod, šup šup. Tam pak není prostor zavnímat, co se vlastně děje. Prožitek se pak dohání bujarou oslavou, aby pár pocítil, že se vůbec něco děje – přitom vrchol svatby by měl být obřad, ne afterparty.

V církevním obřadu na takové uvědomění prostor je, ale ne všichni chtějí a mohou mít církevní sňatek a někdy i ti, kteří mohou, nestojí o instruktáž, jak má působit manželství podle Boha.

pár svatbaTo musí vyžadovat spoustu příprav a poznávání, ne?

Ano, před rituálem se s párem několikrát vidíme, naživo nebo online, a dopředu řešíme, co všechno tam pro ně musí být, aby změnu skutečně prožili, proč se vlastně chtějí vzít, co pro ně znamená láska a manželství. To, co o nich během obřadu říkám, jsou jejich vlastní slova. Míra prožitku tak závisí na každém daném páru, někdo se nebojí jít do hloubky, zapojit i spiritualitu.

Jiné páry k tomu nemají blízko, ale stejně chtějí svatbu jinak, než je obvyklé. A jak to „jinak“ má vypadat, to hledáme a nacházíme spolu. Aby se u obřadu dokázali uvolnit, nějakou dobu spolu dopředu komunikujeme, tykáme si, znají mě, mají ke mně důvěru. Vím, v co věří, co spolu zažili.

Když uděláš svatební rituál bez přítomností úředníků, je před zákonem platný?

Jen se mnou ne, ale pokud chtějí manželství stvrdit i úředně, tak přizveme zástupce úřadů hned na začátek nebo druhou část obřadu, která navazuje. Právně musí obsahovat ta dvě ano a podpis se svědky. Jsou páry, které mají k úředníkům obecně odpor, ale často je to zbytečné, i v úřední části lze zažít hloubku, prožít tam silný moment, třeba jako polibek nebo výměnu prstýnků.

Nechci vytvořit atmosféru konkurence, s úředníky dopředu komunikuju, abychom se sladili. Vždyť máme společný záměr, vytvořit co nejvřelejší obřad. Když my spolu budeme naladění, bude to ve prospěch všech a všichni prožijeme nádherný zážitek.

Jakou průpravou jsi na své povolání prošla?

Absolvovala jsem výcvik Kněžky staré Evropy, kde jsem s rituály seznámila. Nic ale není neměnné, rituály se v čase vyvíjejí a mění, vnáším do nich ráda víc svobody, univerzální bezpodmínečné lásky. Neexistuje jediný možný způsob, láska je nad tradicemi a představami.
Markétka krásnáSvatební rituál jsem si samozřejmě nevymyslela, vychází z tradice s keltskými kořeny; známý třeba handfasting, svazování rukou pomocí stužek místo prstýnku. Věděly jste, že takové svatby původně bývaly na zkušební dobu jednoho roku a pak se obnovovaly? Podle toho, jak se s páry dohodneme, pracujeme s přírodními prvky, se živly, s napojením na Matku Zemi nebo něco většího nad námi – a nebo taky nezařadíme nic z toho a je to čistě o nich, zapojujeme jejich hodnoty a milníky jejich vztahu, kterými prošli.

Zaskočil tě někdy nějaký pár?

Naopak, já jsem ráda, když přijdou s vlastním nápadem. Pohybuju se v oboru od roku 2018 a zažila jsem různé druhy párů a lidí. Jsem otevřená všemu, nemám předsudky, jak má vypadat láska nebo jak si ji lidé chtějí vyznat. Nebráním se ani stejnopohlavním párům, chci, aby se v rámci svatby cítili přijatí. Když přijdou s nápadem, jaký mě nenapadl, tak je to vítané oživení.

Kde všude oddáváš, má to nějaké omezení?

Omezení neexistují – v interiérech, ve stodolách, v zámcích, v přírodě, u menhirů, v rekreačních střediscích. Volba prostoru je na páru, pokud si vyberou louku, kam se jde půl hodiny pěšky, jsem s tím v pohodě. Láska a spiritualita nemají požadavky na místo, za mě jsou všechna místa dobrá, pokud to tak cítí ti dva, kteří se berou.

Mám krásné hluboké zážitky ze silových míst, třeba ze svatby u menhirů, kde můžete vnímat intenzivní genius loci: to místo je úmyslně vybudované, aby podporovalo to, co se tam děje. Nádhernou svatbu jsem zažila i v dendrologické zahradě plné rozkvetlých květin. Nebo stodola, která zvenku nebyla nic moc, ale vevnitř jsme to nádherně vyzdobili, kruh se svíček vypadal v oprýskaném rustikálním prostředí skvěle.
Pár 3 svatba

Hlavně cítím, že každé místo je krásné poté, co se společně s hosty naladíme na to, proč tam jsme. Proto hosty vždy provádím krátkým zpřítomněním se, aby zavnímali, proč přišli, odkud ženicha a nevěstu znají a jaké s nimi mají zkušenosti a zážitky. A ta vřelost vztahu se pak přenese i do daného místa a události – zkrátka, jsme tu pro ně a pojďme tu pro ně být naplno. To vytváří posvátný láskyplný prostor, ať jsme kdekoli, i kdyby to byla továrna.

V rituálu obvykle zveme rodiče, kteří novomanželům jako první požehnají. To je moment, kdy je potřeba si uvědomit, že už nejsou dětmi a je třeba je propustit do světa a nechat je tvořit novou rodinu po svém. Láskyplně zmíním, že je třeba respektovat způsob, jakým to budou dělat. Na to se samozřejmě připravujeme, vím, jaké mají snoubenci vztahy s rodiči a z toho vycházíme.

Některé páry si napsali na papírky programy, které už si ze vztahu nebo z původních rodin nechtějí nést dál; nejistotu, přesvědčení, vzorce i křivdy. V rámci rituálu si ty papírky ukázali a spálili je, nechali oheň, aby vše transformoval v lásku a jejich budoucí vztah pročistil.

Co obnáší příprava na svatební rituál a jak to celé trvá dlouho?

Jako první posílám obsáhlý dotazník, abych zjistila, jaké jsou jejich společné hodnoty, jestli chtějí nebo nechtějí mít děti (někde na úředních svatbách zmínka o dětech může být zraňující i trapná), navnímám si je a podle toho dál tvoříme společně v následujících 2–4 online setkáních, kde všechny otázky probereme.

Tvořím jen rituál, vrchol svatebního dne, svolám hosty, přivítám a povedu obřadem. Tam moje práce končí – nezajišťuju fotografa, kytky, jídlo, od toho jsou jiné profese. Materiál, který se týká rituálu, svíčky, květiny, to zajistím já nebo pár, podle toho, jak se domluvíme, třeba když si sami chtějí ulít rituální svíčku.

Rituál trvá 20 až 40 minut, záleží na okolnostech, jak moc chtějí zapojit hosty a rodinu. Je to ideální délka, abychom udrželi pozornost, linku a gradaci.

Svatba Radka a MarkétkyDovedeš si představit nevěstu v sukni od Pachamamy?

Dovedu! Třeba bosé nohy jsou velmi běžné a vlastně jakékoli oblečení je povolené. Nejsem od toho, abych soudila, co je správně nebo špatně, přeju si, aby se partneři cítili přijímaní, milovaní takoví, jací jsou. Jak slavnostně se chtějí cítit a obléci, to je jejich zodpovědnost – nechávám je, aby si navibrovali svou svatbu, aby měla jejich konkrétní posvátnost.

Takže kdyby se někdo chtěl vdávat na pláži v suknibraletce z Pachamamy, proč ne? Vlastně je to můj profesní sen a velká výzva, zažít takovou svatbu u moře.

Co může pár udělat pro to, aby takový obřad s tebou prožil?

Nemusí jít o klasickou svatbu s úřední částí, jsou lidé, kteří stojí třeba o obnovu svatebního slibu po letech manželství. Ať se podívají na moje stránky www.marketaprchalova.cz a na videa na Instagramu. Pokud jim to začne dávat smysl, domluvíme si nezávazný call, kde zodpovím všechny dotazy, představím možnosti, společně poskládáme záměr, představu, jak by to mohlo vypadat. Někdo třeba jen ví, co nechce, a jinak nemá jasnou vizi, tu pak tvoříme společně.

Markéto, děkujeme a přejeme, jak jinak, hodně lásky!


Další články

BLOG  /  Květen 2024

Jak se zrodila Pachasukně a proč je tak dlouhá

Pachasukni jsme nevymyslely my, o tu jste si řekly samy. A pěkně hlasitě. Přečtěte si, jak se to všechno událo a poskládalo.

BLOG  /  Květen 2024

Nejsi na to moc mladá?

Aneb menopauza je jen pro starý…. . Co vás jako první napadne, když se řekne žena v přechodu: Jak vypadá? Je jí 35 nebo 60? Připadá vám 35 absurdní? Jestli ano, přečtěte si článek ...

BLOG  /  Duben 2024

Práce s čakrami do mě narazila

Alice Kirš se s námi podělila o svůj způsob, jak se rozvíjet a uzdravovat tancem. Zjistěte, jak funguje Chakradance a proč by mohl pomoci i vám.

BLOG  /  Březen 2024

V Pachamama stylu: každá sukně má svůj jedinečný příběh

Když se podíváme na naši jarní kolekci sukní a triček, připomínáme si, že náš cíl není jen nabízet módní kousky, ale takové, které posilují v ženách sebevědomí. Eva nám poprvé otevřela oči tím, jak naše...

BLOG  /  Březen 2024

O vztazích, osobních volbách a menopauze

O přechodu se říká, že umí se vztahy zacloumat. Jak s kterými. Pokud za ten nejdůležitější považujete vztah sama k sobě, pak máme dobrou zprávu – psycholožka Klára Trávníčková tvrdí, že t...

BLOG  /  únor 2024

Menopauza a sex

Když jsem se připojovala, abych s psycholožkou Klárou Trávníčkovou online probrala žhavé téma intimního života zralých žen, měla jsem neumyté vlasy, v klíně termofor a přišla jsem si ta...

BLOG  /  Leden 2024

Úplněk ve lvu

ÚPLNĚK ve lvu 25.01. 2024 v 18:54. Působení úplňku je citelné od 25.01. od 08:37 do 27.01. do 20:10.. . Luna se nachází v ohnivém lvu a slunce ve vzdušném znamení vodnáře. . . LEV =...

BLOG  /  Leden 2024

Nový seriál – všechno, co jste chtěla vědět o menopauze a neměla se koho zeptat

V rozhovoru s psycholožkou Klárou Trávníčkovou jsme otevřely otázky, na které vám váš gynekolog nejspíš odpověď nedá. A tímto rozhovorem to nekončí, hodláme se ptát i dál. Těšte se, na na...

BLOG  /  Leden 2024

Novoluní v kozorohu

NOVOLUNÍ v kozorohu 11.01. 2024 ve 12:57. Energie novoluní je citelná od 10.01. od 02:33 do 12.01. do 04:00. Vysoce citliví mohou vnímat lunární energie i dříve než je uvedeno.. . K...

BLOG  /  Prosinec 2023

Úplněk v raku

ÚPLNĚK v raku 27.12. 2023 v 01:33. . Působení úplňku je citelné od 26.12. od 16:15 do 30.12. do 01:22. . . Rok 2023 začal úplňkem v raku (07.01.) a také jím končí jakoby nám chtěl př...

BLOG  /  Prosinec 2023

Pachamama, jak ji (možná) neznáte – zjistěte, co jsme zač

Zjistěte, kdo se pro vás otáčí na 56 m² obchodu Pachamama.

BLOG  /  Listopad 2023

Z odpuštění a úcty se rodí láska

Tamara Melissa už třetí dekádu provází ženy a často i muže cestou od zranění k hojení v zásadních životních tématech. Vždycky v dušičkovém čase se věnuje tématu smrti, po kterém následuje advent a hledání vnitřního světla.

BLOG  /  Listopad 2023

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně?

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně? V Pachamamě se rády díváme pod pokličku podnikatelkám, kterým stejně jako nám dává jejich práce smysl. Proto jsme se zeptaly Jitky Prokšíkové z Mydlárny U Dvou koček, jak prožívá předvánoční čas ona.

BLOG  /  Listopad 2023

Podzim z pohledu tradiční čínské medicíny

Zeptala jsem se Radky Vymlátilové, terapeutky tradiční čínské medicíny, co teď prospěje naší imunitě. Hned na začátku jsme si „mimo záznam“ posdílely, že se nám teď oběma daří moc hezky a s podzimem jako bychom sklízely plody našeho celoročního snažení. A tak Radka začala rozhovor přáním…

BLOG  /  říjen 2023

Jak jsem vzala 3 sukně do Budapešti

Přečtěte si, proč by se mělo odpočívat (nejen) na podzim, že extravagance je v Maďarsku standard a jak jsem se sladila s budapešťskou hromadnou dopravou.

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.. . Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se ...

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  Březen 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Leden 2023

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  říjen 2022

„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posl...

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  Květen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  Listopad 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Blíží se nám významný přelomový bod v roce a tím je LETNÍ SLUNOVRAT, kdy se mění energie v přírodě a stejně tak i v nás, protože jsme s ní neodlučitelně spjaté. Proto má smysl zabývat ...

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..