„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posledních letech. A to i díky ženám, jako je Iveta Kučerová.

1. Iveto, moc děkuji za možnost rozhovoru s tebou. Jsi lektorka a konzultantka v oblastech ženského zdraví. Je možné takto shrnout tvou práci?
Ano. A jsem také nezávislou novinářkou, která otvírá tabuizovaná nebo zanedbaná témata jako jsou péče o prsa a skutečná prevence, citlivost a necitlivost, inkontinence a to jak ji zvládnout bez operace. A další témata tak důležitá pro spokojený život v ženském těle.

2. Pánevní dno je téma, kterému se v poslední době naštěstí ženy začínají věnovat čím dál tím víc. Co je podle tebe v této oblasti nejdůležitější?
Uvědomit si, že pánevní dno vůbec mám! Zní to možná banálně, ale mnoho žen je od svého těla odpojeno a nevnímají, co opravdu potřebují a co jim škodí. Jedna z absolventek mého kurzu pánevního dna, čtyřnásobná maminka Monika, prohlásila, že poprvé objevila své lůno.

3. A proč tomu tak podle tebe je?
V naší civilizaci je umění oprostit se od podprahového vlivu různých doporučení, reklam, médií a rozhodovat se sama za sebe. Mnoho žen přenechává odpovědnost za sebe lékařům. A ti obvykle používají k řešení obtíží léky a chirurgické nástroje. Bohužel bez toho, aby byly nejprve vyzkoušeny cvičení, fyzioterapie či alternativní terapeutické metody.

4. Při konzultacích a kurzech se věnuješ také péči o prsa. A to nejen z pohledu samovyšetření a prevence rakoviny. Proč podle tebe zůstávají prsa často oblastí ženské krásy, o kterou ženy pečují méně, než si zaslouží?

278708657_450293543533640_9024336661344643817_n(1)
Mnoho žen jednoduše neví, jak o svá prsa pečovat. Co jim prospívá a co škodí. Ženská prsa jsou velmi důležitou a krásnou částí našeho těla (bez ohledu na velikost a tvar), mohou být zdrojem potěšení a láskyplnosti, především pro nás samotné. Srdce a prsa jsou branou k citlivému vnímání sebe sama. Bohužel jsou také historicky, kulturně a společensky svázané strachem, studem a mrakem dalších emocí, různými normami a příkazy.

Pokud se chcete dozvědět víc o svém vztahu k prsům a zároveň podpořit výzkum a změnu paradigmatu v této oblasti, můžete vyplnit dotazník:

https://forms.gle/cXCyzo7EqJUtwSFz8

5. Jakým gynekologickým tématům se dále věnuješ?

  • Existují čtyři hlavní důvody proč mne ženy kontaktují. Za prvé zdravotní obtíže. Buďme upřímné, málokterá žena myslí na primární prevenci.
  • Za druhé intimita a chuť získat či prohloubit potěšení z milování, více si užívat života.
  • Za třetí mateřství, počínaje touhou po dítěti a konče doléčením následků porodu.
  • A pak za čtvrté ženská moudrost, potřeba se víc spojit sama se sebou. Oblasti jsou propojené, některé ženy se zajímají o všechny čtyři najednou.

Speciální oblastí je pak Hormonální ladění. Cvičení podle slovanské tradice, které zahrnuje také péči o prsa a nadledvinky, aktivuje lymfatický systém, pomáhá ženám uvolnit se a harmonizovat hormonální systém.

6. Nezabýváš se ale pouze tělesnou stránkou. Proč je podle tebe důležitá péče o emoce, kterým věnuješ jeden z kurzů?
Z vlastní zkušenosti i dlouhodobé praxe vím, že ženské tělo není možné vyléčit či o něj dobře pečovat bez ošetření souvisejících emocí. A to je tak zanedbané téma v našem zdravotnictví! Citlivé tkáně pohlavních orgánů mají vlastnosti houby, která bohužel nasává i toxiny a zaznamenává nezpracované zážitky. Ty pak mohou být zárodkem stagnace a zdravotních obtíží. Je pro nás zásadní znát sebe sama, naše témata a obvyklé způsoby zacházení s emocemi, vědět jak o sebe dobře pečovat.
Ke spolupráci zvu i další odborníky, například chystám kurz Zdravá a krásná prsa spolu s Kateřinou Beátou Bukáčkovou. Bea je zkušenou terapeutkou Cesty a specialistkou na ennneagram, který pomáhá rozpoznat strategie našeho zacházení s emocemi. Součástí kurzu bude léčivý ženský kruh, věřím v jeho sílu a velmi se těším.
311464211_1780662165617828_1761412288520964216_n
7. Jak ovlivňují emoce ženské tělo?
Zásadně! Emoce, když zdravě proudí, mohu tělo oživit, být zdrojem ženské šťavnatosti a přitažlivosti. Problémem je potlačování emocí, manipulace s nimi a opakující se nezdravé vzorce chování, které mohou být příčinou závažných onemocnění.

8. Můžeš uvést nějaké konkrétně?
Pro zdravá prsa je například riziková dlouhodobá nerovnováha mezi dáváním a přijímáním. Ohrožené jsou ženy, které neumějí říkat NE, ženy s tendencí k vyčerpanosti a chronickému stresu.
Onkologické onemocnění je často nemocí příliš hodných lidí, těch, kteří mají tendenci hodně nést, zvládat, trpět, neříkat si o pomoc. Jedná se o dlouhodobé procesy a věřím, že inspirace či „nakopnutí“ třeba z živého setkání je může změnit.

9. Co tě vůbec přivedlo k oblasti ženského zdraví?
Mé osobní obtíže a rodinná témata, která mě trápila. A pak potřeba sdílet, to co mi pomohlo, předat mé poznatky dalším ženám, podpořit je, aby o sebe opravdu dobře pečovaly, byly živé a zdravé.

10. Jaké jsou tvé nejbližší kurzy, na které bychom společně mohly čtenářky blogu PACHAMAMA pozvat?
Určitě bych doporučila kurz věnovaný péči o prsa a emocím a jejich léčením, který probíhá živě a to 4.11. v Praze. Více info: Péče o mě a emoce aneb zdravá a krásná prsa v souvislostech. A další pozvánka je na přednášku Zdravá a krásná prsa do městské knihovny v Praze dne 30.11. od 17 hodin.

Z webinářů bych ráda doporučila hned tři.
Mamografie, termografie nebo jinak?
Zdravá a pevná prsa
Jak zvládnete inkontinenci

A já dodám, že přehled aktuálních kurzů najdete na www.zivaradost.cz. A také vás hned ujistím, že toto určitě není poslední rozhovor s Ivetou. Na další se můžete těšit na našem blogu PACHAMAMA.

Ať jste zdravé a spokojené

Vendy, 18.10.2022

Foto: Zuzana Zonová


Další články

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.. . Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se ...

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  Březen 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Leden 2023

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  červen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  Listopad 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Září 2021

Alchymie tvého poslání

Dozrál čas. Stojíš před dveřmi, ke kterým jsi směřovala celý svůj dosavadní život. Prošla jsi mnoha zkouškami. Posbírala spoustu zkušeností. Už víš, že ty tvoříš svůj život. Ne ti druzí. Už máš všechno, co potřebuješ. Zbývá poslední krok. Přetavit tyto ingredience do toho, co chceš žít. Najdi odvahu ho udělat. Vstup do těch dveří. Za nimi se odehrává magický proces alchymie tvého poslání.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Slunovrat lze cítit vždy už několik dní dopředu a ještě i několik dní poté. Slavily ho už dávné kultury, například právě Slované a Keltové, z jejichž tradice vychází i koncept Kola roku. Jakou energie tedy tento svátek a navazující období přináší? Na co se zaměřit a jak ho uctít a oslavit? Jaký si můžete udělat rituál tak, abyste cítili, že vy i Země jste hluboce propojené?

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  červen 2020

Červený stan a mystérium ženství

Červený stan byl od pradávna místem, kde se setkávaly ženy během menstruace, která byla považována za posvátný čas klidu, ale i hlubokých vhledů, které...

BLOG  /  Květen 2020

Květen - Rituál pro uctění vztahu

Pokaždé, když začínáte vnímat, že ve vašem vztahu to není ono, že se necítíte dobře a že by to chtělo novou šťávu, než půjdete do obtížného a možná konfliktního rozhovoru s vaším partnerem, ...

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  červenec 2019

Příběh jedné sukně - Veronika Mašínová

Verčo, někde jsi psala, že miluješ kalhoty a sukně jsi nenosila. Před nedávnem se na FB objevily tvé fotky v dlouhé sukni . Vypadala jsi v ní nádherně, jako když nosíš sukně odjakživa...

BLOG  /  Květen 2019

Perla indického oceánu - Mušle paua

Na první pohled nevypadá moc zajímavě. Uvnitř je ale duhový ráj. Od temně modré, zelené, přes fialovou a růžovou… každá mušle je jinak úchvatná.

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Leden 2019

Náušnice pana Asty

"Víš, tohle teď bude moderní" říká náš modní poradce a tvůrce malovaných a střapcových náušnic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  říjen 2018

Ketut. Řemeslo, vodní chrám a punk.

Punk is not death!

BLOG  /  říjen 2018

Jak můžete nosit sukni až na zem a nezabít se při tom?

Vlastně nevím, já se totiž málem zabila na terase svého bytu. Je tam jeden velký...

BLOG  /  Září 2018

"Dřevěná" umělkyně Made

S Made se máme moc rády. Je to citlivá duše, usměvavá přítelkyně, starostlivá matka a zručná umělkyně, která vyrábí ve své dílně nádherné dřevěné šperky pro ženy i muže. Naše první ...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..

BLOG  /  Duben 2018

Na návštěvě v rodinných dílnách v Indonésii

Věříme tomu, že ručně vyrobené šperky mohou člověka obohatit, přinést radost a krásu, povznést duši a roztančit ženskost.

BLOG  /  únor 2018

Dřevěný šperk lehký jako pírko

Jak jsou těžké masivní dřevěné šperky? Utrhnou vám uši?