Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.

Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se naučíte pracovat se svým hlasem i tělem, argumentovat, zaujmout, posunout své limity. Nejen o tom, jak pracuje, si s námi povídala v rozhovoru pro PACHAMAMA.

Marto, je možné říct, že tvou prací je učit zájemce možná v dnešní době již ztracené umění rétoriky?
Ano, dá se to tak zjednodušeně říct, ale není to zcela přesné. Práce s hlasem je součástí rétoriky, není to však rétorika celá. Rétorika je umění veřejně přednášené řeči. V dnešní době je zaměřená spíše na prezentace na daná a konkrétní témata. Tedy schopnost připravit si řeč, osnovu a odprezentovat ji a sdělit ji publiku tak, abych zaujal. I to ale s některými klienty dělám – ladíme spolu jejich řeč.

_DSC8825 (2)Co je tedy nejdůležitější částí tvých lekcí?
Gró mé práce je práce s tělem, neboť v těle hlas vzniká. Tvoří se za pomoci určitých svalů, a právě s těmito svaly pracujeme. Představte si to jako posilku pro svaly, které ovládají váš hlas. A spolu se učíme, jak je uvolnit a zároveň posílit, aby hlas z těla, hrdla vyšel volně ven. Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas znělplně silně a zvučně. Aby dokázali sdělit vše, co chtějí, bez potřeby mít řeč dopředu vymyšlenou. Učím je zažít si pocit sebejistoty, stability, ať se děje, co se děje, a i navzdory trémě. A v těchto situacích umět svůj hlas použít.

Můžeš nám to přiblížit prakticky?
Můžete si představit, že naše tělo je jako auto. Jako auto má 5 stupňů rychlosti, které když zařadíte, tak už se vám pak přestane stávat třeba to, že vám dojde dech uprostřed věty, začne vás bolet v krku, případně o hlas úplně přijdete. Nebo nedokážete hbitě reagovat či argumentovat, když sdělujete svůj názor, postřeh a své myšlenky.
Mezi těchto pět stupňů rychlosti hlasu patří postoj těla, centrum těla, bránice, dech celkově a čelist. A každý tento nástroj má své techniky, pomocí nichž učíme svaly klientů novým kouskům. A svaly pak fungují tak, jak mají, a to je na hlase a projevu znát.

Nech zaznít svůj hlasPro koho jsou podle tebe dobré řečnické dovednosti nejdůležitější?
Začnu výčtem profesí, kde já vidím dobré zvládání hlasu jako nutnost. Učitelé, obchodníci, ředitelé, majitelé firem, mluvčí, moderátoři, herci, tlumočníci, lidé v call centrech, operátoři, lektoři, právníci, soudci, školitelé, lékaři, diplomaté. Zkrátka pro ty, kteří se svým hlasem živí. Ideálně je však práce s hlasem pro každého, neboť všichni svůj hlas používáme. Zde je ale důležité říci, že nezbytná je snaha se zlepšovat a uvědomění si toho, že hlasem je možné ovlivnit sebe a své okolí.
Pokud totiž budu kuňkat a jsem na postu ředitele, jakou asi získám autoritu?! Nebo pokud budu mluvit rychle a jsem na pozici moderátora či učitele, kolik toho asi mé publikum stihne pobrat?! Hlas je má vizitka. Vizitka, s níž se mohu nadřít a přesto nezaujmout. Nebo naopak vizitka, díky níž se budu cítit dobře. Budu vědět, jak si poradit, pokud přijdu o hlas, když přijde tréma nebo budu muset mluvit k celé hale podřízených bez mikrofonu. A věřte, že tenhle pocit se v hlase odrazí a odrazí se i na tom, jak vás bude „vnímat a brát“ okolí.

Jak tvá práce s klientem vypadá?
Ideální je kontinuální práce a samozřejmě praxe. Proto cvičíme spolu a klienti cvičí i sami doma. Cílem je, aby co nejrychleji vytrénovaly potřebné svaly a nové nastavení mohlo tělo zapojit jako autopilota. A to se potom dějí věci. Klienti chodí s tím, že prezentaci zvládli ustát s klidem. Že konečně řekli „Maruně“ to, co už jí chtěli říct dávno. Že dokázali hbitě a s klidem argumentovat při důležitém jednání.

Nech zaznít tvůj hlasVědomá práce s hlasem tedy může změnit i to, jak pracuješ se svým tělem?
Ano. Práce s hlasem je práce se sebou a se svým tělem a přináší spousty dalších benefitů. Byť pracujeme jen s hlasem, s klienty se také zaměřuji na pocit uvolněnosti a na to, jak se zklidnit, jak se více vnímat, jak zpomalit sebe, mysl, hlas, jak si budovat pocit stability, sebedůvěry, jak se sám o sebe opřít, jak říct ne, jak poznat, co se mi líbí, co je pro mě důležité, jak se více radovat a užívat si život.

Za jak dlouho uvidí tví klienti zlepšení svých dovedností?
Záleží na člověku samotném, ale také na tom, s jakým „problémem“ přichází, jak často trénuje doma i jak často praktikuje, tedy prezentuje, přednáší. Tady rozhodně platí, že čím častěji trénuji doma a praktikuji tam, kde potřebuji, tím rychleji jsou výsledky vidět a cítit. Primárně jde o přenastavení těla a pocitu klienta v dané „problematické“ situaci. To, že se klient začíná cítit lépe, komfortně, se odrazí na hlase, a tedy i v okolí.
U některých technik je slyšitelnost změny v hlase okamžitá. Dostat změnu do autopilota je ale zároveň otázka času a „každodennosti“. Za mě je zlepšení dovedností stav, kdy klient ví, co mu pomáhá a umí do toho jít, aplikovat to. V průměru tento stav u klienta přichází po 5 setkáních, kdy je rozestup jednotlivých setkání 14 dní.

A na co konkrétně se mohou klienti těšit po dlouhodobé práci s tebou?
Klienti se naučí pracovat sami se sebou, se svým hlasem a se svým tělem. Vytvoří si návod na sebe, tedy jak si pomoci, když se mají hlasem projevit a není jim v tom dobře. Například jak dostat trému pod kontrolu, jak cítit klid a stabilitu při prezentaci, jak být hlasitější, jak se nebát a nestydět zařvat, jak zpomalit, jak zapojit pauzy, a tak víc upoutat, jak si víc s projevem hrát a udělat ho živější. Nebo jak jasně říct svůj názor, jak vůbec říct někomu NE.
Nejen, že dojdeme k cíli, který si klienti vytyčili, ale často začnou víc zapojovat svůj hlas, začnou si zvučet, zpívat, aniž by to byl jejich cíl. Dokonce si pár klientů svůj hlas zamilovalo. Jsou radostnější a více si užívají život. Jsou více ve spojení se sebou a dokáží se projevovat autentičtěji než dříve.

Nech zaznít svůj hlas_1Jak vnímáš tuto změnu ty jako lektorka?
Za mě jako lektora dochází k velké proměně. Dojde k uvolnění v těle a tím i v mysli. To je možné díky sadě technik zaměřených na dech, návrat k tělu a jeho zapojení, větší vnímavost i zpomalení. Následně si tak klienti dokážou lépe uvědomit, co je pro ně podstatné, co potřebují a chtějí. A tento přesah mě těší nejvíce.

Vím, že běžné jsou u tebe i domácí úkoly. Co si pod tím mohou naši čtenáři představit?
Praxe je gró. Domácí úkol je tedy praktikovat techniky, které spolu děláme na setkáních. Zároveň nejde jen o tělesné techniky. Dávám i další drobná a malá cvičení podle toho, o čem s klientem na daném setkání mluvíme, aby si téma více uvědomil. Ráda propojuji tělo a mysl. Takže tělo si to zažije a mysl si to zvědomí. A tak můžu dělat změny k naplnění svého cíle.
Pokud si třeba klient sám u sebe všímá toho, že málo používá ruce, dostane úkol pozorovat ostatní, jak používají své ruce oni. Vybrat si, co se mu líbí a pak opět ideálně i před zrcadlem trénovat. Úkol může také spočívat v poslouchání lidí a jejich hlasů. Všímat si, jak lidé mluví, jak to na mě působí. Když někdo mluví fistulí a mně se to nechce poslouchat, znamená to, že když já mluvím taky tak, na ostatní to působí stejně?! Aha, co s tím tedy můžu dělat?

_DSC9138Možná, že podle fotek budeš některým našim čtenářům povědomá. To proto, že jsi jednou z našich modelek. Jak naše kousky PACHAMAMA souzní s tvým stylem?

Nemám žádný vyhraněný styl oblečení. Takže dokážu nosit sako, podpatky, ale taky legíny a holínky. Volím si vždy to, co se mi líbí a v čem se cítím dobře. S dlouhými sukněmi jsem do té doby, než jsem potkala PACHAMAMA a zároveň nebyla po operaci, neměla zkušenost. Tehdy to byl jediný kousek oblečení, který jsem mohla na oblast bříška, kde jsem měla stehy, dát. A poprvé jsem pocítila, jak jsou dlouhé sukně fajn. Cítila jsem se v ní hodně žensky a ukotveně. Vnímala jsem úplně jiný pocit, než když si na sebe obléknu krátkou sukni. I přesto, že neobepínala a neukazovala mé dlouhé nohy, přišla jsem si v ní sexy. A tak jako schovaná, v bezpečí. Rafinovaně. A zároveň propojená se zemí. Za mě mají dlouhé sukně magickou moc.

Pokud vás zaujal náš rozhovor o práci s hlasem, která je jen začátkem k mnohem širší změně, podívejte se na webové stránky Marty Uhlířové www.spravnymkurzem.cz.


Další články

BLOG  /  Květen 2024

Nejsi na to moc mladá?

Aneb menopauza je jen pro starý…. . Co vás jako první napadne, když se řekne žena v přechodu: Jak vypadá? Je jí 35 nebo 60? Připadá vám 35 absurdní? Jestli ano, přečtěte si článek ...

BLOG  /  Duben 2024

Svatby, co mají hloubku

Květen je už od dob K. H. Máchy lásky čas – a kdo by o ní měl vědět víc než Markéta Van Prchalová, která láskyplnými okamžiky žije každý svůj pracovní den. Je totiž svatební ritualistka...

BLOG  /  Duben 2024

Práce s čakrami do mě narazila

Alice Kirš se s námi podělila o svůj způsob, jak se rozvíjet a uzdravovat tancem. Zjistěte, jak funguje Chakradance a proč by mohl pomoci i vám.. . Alice, proč tě přitáhla právě prác...

BLOG  /  Březen 2024

V Pachamama stylu: každá sukně má svůj jedinečný příběh

Když se podíváme na naši jarní kolekci sukní a triček, připomínáme si, že náš cíl není jen nabízet módní kousky, ale takové, které posilují v ženách sebevědomí. Eva nám poprvé otevřela oči tím, jak naše...

BLOG  /  Březen 2024

O vztazích, osobních volbách a menopauze

O přechodu se říká, že umí se vztahy zacloumat. Jak s kterými. Pokud za ten nejdůležitější považujete vztah sama k sobě, pak máme dobrou zprávu – psycholožka Klára Trávníčková tvrdí, že t...

BLOG  /  únor 2024

Menopauza a sex

Když jsem se připojovala, abych s psycholožkou Klárou Trávníčkovou online probrala žhavé téma intimního života zralých žen, měla jsem neumyté vlasy, v klíně termofor a přišla jsem si ta...

BLOG  /  Leden 2024

Úplněk ve lvu

ÚPLNĚK ve lvu 25.01. 2024 v 18:54. Působení úplňku je citelné od 25.01. od 08:37 do 27.01. do 20:10.. . Luna se nachází v ohnivém lvu a slunce ve vzdušném znamení vodnáře. . . LEV =...

BLOG  /  Leden 2024

Nový seriál – všechno, co jste chtěla vědět o menopauze a neměla se koho zeptat

V rozhovoru s psycholožkou Klárou Trávníčkovou jsme otevřely otázky, na které vám váš gynekolog nejspíš odpověď nedá. A tímto rozhovorem to nekončí, hodláme se ptát i dál. Těšte se, na na...

BLOG  /  Leden 2024

Novoluní v kozorohu

NOVOLUNÍ v kozorohu 11.01. 2024 ve 12:57. Energie novoluní je citelná od 10.01. od 02:33 do 12.01. do 04:00. Vysoce citliví mohou vnímat lunární energie i dříve než je uvedeno.. . K...

BLOG  /  Prosinec 2023

Úplněk v raku

ÚPLNĚK v raku 27.12. 2023 v 01:33. . Působení úplňku je citelné od 26.12. od 16:15 do 30.12. do 01:22. . . Rok 2023 začal úplňkem v raku (07.01.) a také jím končí jakoby nám chtěl př...

BLOG  /  Prosinec 2023

Pachamama, jak ji (možná) neznáte – zjistěte, co jsme zač

Zjistěte, kdo se pro vás otáčí na 56 m² obchodu Pachamama.

BLOG  /  Listopad 2023

Z odpuštění a úcty se rodí láska

Tamara Melissa už třetí dekádu provází ženy a často i muže cestou od zranění k hojení v zásadních životních tématech. Vždycky v dušičkovém čase se věnuje tématu smrti, po kterém následuje advent a hledání vnitřního světla.

BLOG  /  Listopad 2023

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně?

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně? V Pachamamě se rády díváme pod pokličku podnikatelkám, kterým stejně jako nám dává jejich práce smysl. Proto jsme se zeptaly Jitky Prokšíkové z Mydlárny U Dvou koček, jak prožívá předvánoční čas ona.

BLOG  /  Listopad 2023

Podzim z pohledu tradiční čínské medicíny

Zeptala jsem se Radky Vymlátilové, terapeutky tradiční čínské medicíny, co teď prospěje naší imunitě. Hned na začátku jsme si „mimo záznam“ posdílely, že se nám teď oběma daří moc hezky a s podzimem jako bychom sklízely plody našeho celoročního snažení. A tak Radka začala rozhovor přáním…

BLOG  /  říjen 2023

Jak jsem vzala 3 sukně do Budapešti

Přečtěte si, proč by se mělo odpočívat (nejen) na podzim, že extravagance je v Maďarsku standard a jak jsem se sladila s budapešťskou hromadnou dopravou.

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  Březen 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Leden 2023

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  říjen 2022

„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posl...

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  Květen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  Listopad 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Blíží se nám významný přelomový bod v roce a tím je LETNÍ SLUNOVRAT, kdy se mění energie v přírodě a stejně tak i v nás, protože jsme s ní neodlučitelně spjaté. Proto má smysl zabývat ...

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..