Dopřej si to! Od 14. do 17.7. je na www.pachamama.cz VELKÁ LETNÍ SLEVA 20% na vše. Váš kód: leto20.

A osud zamíchal kartami...

Lákají vás karty nebo se jich bojíte? Přečtěte si, jak s Osho Zen Tarotem pracuje Hanka Beranová, jestli na výklad chodí i muži a jak to má taková kartářka s módními trendy.

Hanko, čím se Osho Zen Tarot liší od jiných tarotů?

Slovíčko Zen v názvu karet není náhodou. Vypovídá o orientaci na přítomnost a o určité lehkosti pohledu na život, ať jsou okolní podmínky jakékoli. Osho Zen Tarot pracuje s přítomným okamžikem – nepřijde mi funkční ani etické používat karty jako stroj času a přenášet se s nimi do lákavé budoucnosti – takže klientce třeba nevěštím, kdy si najde ženicha. Říkávám, pojďme se radši podívat do přítomnosti, proč toho ženicha nemáš. Když pořešíme přítomnost, budoucnost se o sebe postará sama.  

Osho Zen Tarot je především nesmírně laskavý, nebojím se říct terapeutický. Nahlíží na lidské slabosti, tedy to, co běžně nálepkujeme jako „špatné vlastnosti“, s ohromným soucitem. Za každou z nich vidí příběh – co se vlastně člověku stalo, že začal používat tu či onu strategii? Když klientka nahlédne, co všechno dokázala, aby přežila v podmínkách, které ji formovaly, často se objeví slzy, soucit a úcta k sobě samé. Někdy poprvé v životě.

Hanka_OZTJak si to máme představit, máš nějaký příklad?

Nedávno ke mně přišla paní, říkejme jí Klára, která s energií domácího tyrana kontroluje celou rodinu, aby vyšlapovala podle jejích představ. Jenže už jí docházejí síly a doma to nikdo neocení, naopak. Podívaly jsme se s kartami tam, kde téma přehnané kontroly vzniklo. Uviděly jsme zranitelnou holčičku, která příliš brzy převzala zodpovědnost za sebe i brášky, když její maminka řešila vztahové problémy alkoholem. Klárka chtěla mamince odlehčit, vzala do svých rukou zodpovědnost za svačinky, čisté oblečení, večerku v devět, všechno to, co pro druhé děti dělali rodiče. A z rukou už to nikdy nepustila, stále vidí za tři rohy, předchází všem problémům, které by mohly nastat… a tím svou rodinu neskutečně dusí.

Ve vnitřním světě Kláry jsme v krátké vizualizaci našly dospělou část, která se o téma kontroly dokáže postarat zdravějším způsobem. Ta holčičku zbavila jejího břemene a nechala ji sytit se tím, co jí dělá dobře. Láskou, objetím, hrou… K představě se Klára vrací i doma v jednoduchém cvičení. Díky tomu můžou její kroky v realitě (jako třeba rozhovor s manželem a dětmi o dělbě práce) probíhat hladce a k věci, bez pocitů přetížení a křivdy.

Kde jsi se takový přístup naučila?

Nouze naučila Dalibora housti. Pocházím z rodiny, kde se kladl velký důraz na výkon a velmi malý na prožitek. Nevěřila jsem, že na svém životě můžu cokoli změnit, ale osud zamíchal kartami, hehe, to je klišé… až jsem se ve 39 letech propracovala k rakovině s nepěknou a rychlou prognózou.

Do té doby jsem sice tarot a další seberozvojové metody používala, ale byl to pořád takový šolich po povrchu. Jakmile jsem se oklepala z operace a chemoterapií, začala jsem intenzivně pracovat s Rudou Orságem, nesmírně citlivým terapeutem, a znalkyní Osho Zen Tarotu Samandrou OZT. Té vděčím za to, že se o svůj unikátní přístup k práci s kartami dělí.

Hanka_kartyChodí k tobě i muži? S čím za tebou lidé nejčastěji přicházejí a jak sezení probíhá?

Ženy převažují, a obvykle je spojuje společné téma, říkám tomu „ženy na pokraji změny“. Tuší, že jejich současný život potřebuje jiný směr, a přicházejí si pro inspiraci, nakopnutí, naději, že to může být lepší. V 90 % řešíme vztahy a pokud už přijdou řešit byznys, stejně je karty odvedou k takovým těm základním stavebním kamenům, jako je sebehodnota a vztahování se k druhým a světu.

Občas se objeví i muži, moc mě baví současný trend, kdy se muži přestávají bát zranitelnosti a jsou ochotní podívat se do hloubky. Už jim nestačí utíkat do výkonu, extrémního sportu nebo ke střílečkám.

Na začátku výkladu, ještě předtím, než vezmeme karty do ruky, se na chvilku ztišíme a kratičkým dechovým cvičením přesuneme z hlavy do těla. Miluju ten pocit, kdy pozornost klesá, ztrácí ostré hrany, jakoby měkne a usazuje se v pánvi. Energie se pěkně rozproudí a někdy i cítím, jak to probíhá v těle klientky. Poprvé mě to pěkně vyděsilo!

Pak vyložíme karty a postupně je otáčíme lícem nahoru. Je zajímavé a vypovídající, jak na některé obrazy lidé reagují. Každá karta Osho Zen Tarotu, i ta domněle negativní, v sobě ale nese výživu. Ze všech se dá čerpat útěcha, smíření a odvaha ke změně. Když se mě lidé zeptají, co dělám, a já odpovím, že pracuju s kartami, často vyhrknou „To není nic pro mě, co kdybys mi řekla něco děsnýho… nebo uviděla něco děsnýho ve mně.“

Je to paradox, všichni chceme, aby nás svět viděl a přijímal takové, jací jsme. Ale nemáme odvahu se ukázat. Uvěřili jsme, že je s námi něco špatně a na dně naší duše určitě musí být „něco děsnýho“. Přitom na dně duše obvykle nacházíme nesmírně statečnou bytost, která si vytvořila neprůstřelné hradby proti nepochopení a obrovskému studu. Už jen vidět to je obrovská úleva.

Hanka_vyklada_klientceMáš konkrétní příklad, kdy Osho Zen Tarot někoho posunul ve složité situaci?

Díky za tu otázku, náhodou mám jeden docela čerstvý. V zimě mě oslovila paní z firmy, kam občas chodím něco řešit. Že zvažuje dát výpověď. Má v práci sice pěkné peníze, ale není spokojená v kolektivu. Karty ukázaly, jak moc na sebe nakládá problémy druhých, místo aby se starala sama o sebe. Ten výklad na první pohled nebyl pěkný, karty byly dost naléhavé, i pro mě to vlastně byla docela horká chvilka.

Po bratru půlroce jsem se na firmě zastavila s nějakými papíry a paní vypadala dost spokojeně. Její kolegyně na ni sice ze začátku brblaly, protože na sebe přestala brát jejich práci, ale pak si to sedlo. Jedna z nich se ke mně objednala.

Kartářku si lidé představují jako starší ženu v extravagantním hábitu, jak se oblékáš ty?

Já jsem žena prostého vkusu, mám ráda ženské, ale velmi jednoduché věci. V létě nosím buďto šaty nebo sukni s topem – zamilovala jsem si vaše trička s krátkým rukávem. Náhodou jsem zjistila, že mi nejvíc sluší, když je nosím obráceně, tedy výstřihem dozadu, vepředu to dělá takový cudný lodičkový výstřih.

Nepotím se v nich a ten materiál je nesmrtelný. Točím 3 barvy pořád dokola, takže je nejmíň 2x týdně proženu pračkou a pořád jsou jako nové. Totéž platí o trikách s ¾ rukávem, která přetáhnu, když je chladněji. Ráda je kombinuju, hlavně vaše modré a zelené odstíny mě fakt berou.

Spolupracuji s jednou skvělou stylistkou, která tvrdí, že trendy jsou pro puberťačky, dospělé ženy mají styl. V té větě je esence takového klidu v záplavě nabídky módy, terapií, životního stylu... Prostě si vyberu to nejlepší a toho se držím. Jednoduché.

Co bys poradila začátečníkům, které Osho Zen Tarot láká a nevědí, kudy do toho?

Z vlastní zkušenosti vím, že si člověk do výkladů rád vkládá to, co by chtěl slyšet. Nebo rozděluje karty na dobré a špatné a těch druhých se děsí. Proto mi přijde rozumné začít s neutrálními tématy, které vás tak nepálí, nespěchat, karty si naciťovat, občas si zajít na výklad k někomu zkušenějšímu. Nebo do sebe investovat a absolvovat nějaký dlouhodobější výcvik, pro mě byl půlroční kurz u Samandry velký zlom.

Těší mě propojovat karty s dalšími metodami, beru si je s sebou na semináře, kde se pracuje s tělem a podvědomím. Když se do Oshovek opravdu zaberete, časem vám začnou v konkrétních situacích vyskakovat jednotlivé obrazy. Dodnes se občas rozbrečím u karty Zdroj, nese v sobě tolik lásky, přijetí a podpory. Začít ty kvality vidět i v realitě je nádherná zkušenost a obrazy Osho Zen Tarotu ji krásně zviditelňují.

Chcete si dopřát extra porci zemité laskavosti a zažít Hanku v akci?
Domluvte si výklad na www.nesoudimvas.cz


Další články

BLOG  /  červenec 2024

Jste introvert a podnikáte?

Přečtěte si na našem blogu tipy, jak se podpořit, od mentorky a terapeutky se specializací na introverty a únavový syndrom Jany Neuwerthové Šmýdové.

BLOG  /  červen 2024

Kouzlo nečekaného

Víte, co je to kongenialita? Slovník uvádí mentální blízkost, provázanost s něčí osobností, tvorbou či dílem. A přesně to se stalo copywriterce Hance a tvůrčí duši Pachamamy Vendy. Naprosto (kon)geniálně si oblékly naše triko s krátkým rukávem výstřihem dozadu. A vypadá to skvěle!

BLOG  /  Květen 2024

Jak se zrodila Pachasukně a proč je tak dlouhá

Pachasukni jsme nevymyslely my, o tu jste si řekly samy. A pěkně hlasitě. Přečtěte si, jak se to všechno událo a poskládalo.

BLOG  /  Květen 2024

Nejsi na to moc mladá?

Aneb menopauza je jen pro starý…. . Co vás jako první napadne, když se řekne žena v přechodu: Jak vypadá? Je jí 35 nebo 60? Připadá vám 35 absurdní? Jestli ano, přečtěte si článek ...

BLOG  /  Duben 2024

Svatby, co mají hloubku

Květen je už od dob K. H. Máchy lásky čas – a kdo by o ní měl vědět víc než Markéta Van Prchalová, která láskyplnými okamžiky žije každý svůj pracovní den. Je totiž svatební ritualistka...

BLOG  /  Duben 2024

Práce s čakrami do mě narazila

Alice Kirš se s námi podělila o svůj způsob, jak se rozvíjet a uzdravovat tancem. Zjistěte, jak funguje Chakradance a proč by mohl pomoci i vám.

BLOG  /  Březen 2024

V Pachamama stylu: každá sukně má svůj jedinečný příběh

Když se podíváme na naši jarní kolekci sukní a triček, připomínáme si, že náš cíl není jen nabízet módní kousky, ale takové, které posilují v ženách sebevědomí. Eva nám poprvé otevřela oči tím, jak naše...

BLOG  /  Březen 2024

O vztazích, osobních volbách a menopauze

O přechodu se říká, že umí se vztahy zacloumat. Jak s kterými. Pokud za ten nejdůležitější považujete vztah sama k sobě, pak máme dobrou zprávu – psycholožka Klára Trávníčková tvrdí, že t...

BLOG  /  únor 2024

Menopauza a sex

Když jsem se připojovala, abych s psycholožkou Klárou Trávníčkovou online probrala žhavé téma intimního života zralých žen, měla jsem neumyté vlasy, v klíně termofor a přišla jsem si ta...

BLOG  /  Leden 2024

Úplněk ve lvu

ÚPLNĚK ve lvu 25.01. 2024 v 18:54. Působení úplňku je citelné od 25.01. od 08:37 do 27.01. do 20:10.. . Luna se nachází v ohnivém lvu a slunce ve vzdušném znamení vodnáře. . . LEV =...

BLOG  /  Leden 2024

Nový seriál – všechno, co jste chtěla vědět o menopauze a neměla se koho zeptat

V rozhovoru s psycholožkou Klárou Trávníčkovou jsme otevřely otázky, na které vám váš gynekolog nejspíš odpověď nedá. A tímto rozhovorem to nekončí, hodláme se ptát i dál. Těšte se, na na...

BLOG  /  Leden 2024

Novoluní v kozorohu

NOVOLUNÍ v kozorohu 11.01. 2024 ve 12:57. Energie novoluní je citelná od 10.01. od 02:33 do 12.01. do 04:00. Vysoce citliví mohou vnímat lunární energie i dříve než je uvedeno.. . K...

BLOG  /  Prosinec 2023

Úplněk v raku

ÚPLNĚK v raku 27.12. 2023 v 01:33. . Působení úplňku je citelné od 26.12. od 16:15 do 30.12. do 01:22. . . Rok 2023 začal úplňkem v raku (07.01.) a také jím končí jakoby nám chtěl př...

BLOG  /  Prosinec 2023

Pachamama, jak ji (možná) neznáte – zjistěte, co jsme zač

Zjistěte, kdo se pro vás otáčí na 56 m² obchodu Pachamama.

BLOG  /  Listopad 2023

Z odpuštění a úcty se rodí láska

Tamara Melissa už třetí dekádu provází ženy a často i muže cestou od zranění k hojení v zásadních životních tématech. Vždycky v dušičkovém čase se věnuje tématu smrti, po kterém následuje advent a hledání vnitřního světla.

BLOG  /  Listopad 2023

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně?

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně? V Pachamamě se rády díváme pod pokličku podnikatelkám, kterým stejně jako nám dává jejich práce smysl. Proto jsme se zeptaly Jitky Prokšíkové z Mydlárny U Dvou koček, jak prožívá předvánoční čas ona.

BLOG  /  Listopad 2023

Podzim z pohledu tradiční čínské medicíny

Zeptala jsem se Radky Vymlátilové, terapeutky tradiční čínské medicíny, co teď prospěje naší imunitě. Hned na začátku jsme si „mimo záznam“ posdílely, že se nám teď oběma daří moc hezky a s podzimem jako bychom sklízely plody našeho celoročního snažení. A tak Radka začala rozhovor přáním…

BLOG  /  říjen 2023

Jak jsem vzala 3 sukně do Budapešti

Přečtěte si, proč by se mělo odpočívat (nejen) na podzim, že extravagance je v Maďarsku standard a jak jsem se sladila s budapešťskou hromadnou dopravou.

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.. . Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se ...

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  Březen 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Leden 2023

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  říjen 2022

„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posl...

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  Květen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  Listopad 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Blíží se nám významný přelomový bod v roce a tím je LETNÍ SLUNOVRAT, kdy se mění energie v přírodě a stejně tak i v nás, protože jsme s ní neodlučitelně spjaté. Proto má smysl zabývat ...

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..