Od pondělí 27.5. do pátku 31.5. máme dovolenou. Vaše objednávky odešleme v pondělí 3.6.2024.

Práce s čakrami do mě narazila

Alice Kirš se s námi podělila o svůj způsob, jak se rozvíjet a uzdravovat tancem. Zjistěte, jak funguje Chakradance a proč by mohl pomoci i vám.

Alice, proč tě přitáhla právě práce s čakrami, v čem je zajímavější než jiné praxe?

Nepřitáhla si mě, spíše do mě narazila. V roce 2021 jsem prožívala období, které mě stahovalo do prázdna a bolesti, jakou jsem dosud nepoznala. Několik měsíců jsem zažívala šílenou horskou dráhu, ze které jsem se cítila emočně vyždímaná. Věděla jsem, že jestli to takhle půjde dál, zabije mě to. Přišla osobní a po 15 letech i manželská krize, která vyvrcholila rozchodem.

Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že právě tohle extrémně bolestivé období přinese do mého života ty nejkrásnější poklady, nahlas bych se rozesmála. Říkala bych si: "Něco takového rozhodně není možné!". A právě v tomto nejtěžším období mého života se objevil způsob, jak tuhle velikou bolest, kterou jsem cítila v těle, mysli i na duši, transformovat (místo snahy před ní utéct)... a pak se začaly dít věci! Narazil do mě Chakradance, zamilovala jsem se do něj, stala se facilitátorkou a od té doby žasnu.

ALice čtvrrecPráce s čakrami mě fascinuje. To, jak se v nich odráží celý náš život. Nejzajímavější mi na Chakradance přijde to, jak hluboce dokáže uzdravovat a harmonizovat a přitom se nerýpat v minulosti, neprožívat traumata a bolest znovu, neanalyzovat...jen tančit, meditovat a s lehkostí bez dřiny a přemýšlení pouštět to, co už neslouží, a tím se víc a víc uvolňovat do toho, kým skutečně jsme.

Používáš při Chakradance speciální hudbu – v čem je to jiné, než když si žena sama vybere písničky, které jí k jejímu čakrovému systému ladí?

Používám speciální hudbu, která je komponovaná naladěným skladatelem. V Chakradance hudbě se snoubí věda i magie.

Věda –: každá z čaker má speciální vibraci, kterou lze změřit. Můžeš si tak sebe představit jako rádio, které má několik rádiových stanic s různými frekvencemi. Od nejnižších (kořenová čakra) až po ty nejvyšší (korunní čakra). Speciální Chakradance hudba rozrezonovává frekvence každé z čaker a tím ji vylaďuje zpátky do rovnováhy. Hudbu v Chakradance si tak můžeš představit jako vibrační medicínu nebo sound healing. Je prostě léčivá.

Magie –: určitě znáš pocit, kdy v tobě hudba vyvolá nějakou náladu, atmosféru, emoci? A přesně takhle funguje Chakradance hudba – skrze nejrůznější rytmy, zvuky a hudební nástroje vytváří hudební kulisy, které tě přenášejí do vnitřního světa každé z čaker, do nejrůznějších částí tebe samotné.

DSCF6708-2Je lepší pracovat ve skupinové energii, nebo si prožitek Chakradance může žena dopřát i sama?

Obojí je možné, obojí je krásné a obojí má své výhody i výzvy, ostatně jako vše v životě.

Můžete si zvolit Chakradance skupiny, workshopy a retreaty:
Jednou z hlavních výhod je pak skupinová dynamika a podpora, kterou účastníci (ženy i muži) vzájemně sdílejí. Ve skupinové atmosféře mohou účastníci zažít hlubší spojení s ostatními a sami se sebou.

Na živých Chakradance akcích je pro mě klíčové, aby se účastníci cítili bezpečně. Tančí se v zatemněné místnosti, jen při svitu pár svíček. Účastníci mají během pohybové části zavřené nebo zavázané oči, což je velmi žádoucí, protože to pomáhá přenést pozornost a vědomí dovnitř.

Někteří lidé můžou v prostředí skupiny cítit zábrany, ostych. Ale zkušenost je taková, že když už žena na živý workshop přijde, tyhle překážky se rychle rozpustí.

B_(249)Na druhou stranu online Chakradance programy přináší možnost prožívat tuto posvátnou práci s energiemi v pohodlí domova.
Jednou z výhod je možnost procházet program vlastním tempem a přizpůsobit ho svým potřebám a harmonogramu. A asi největší výhoda je možnost vytvořit si díky online programu denní Chakradance praxi. Chakradance není jednorázová záležitost. Stejně jako cvičení jógy, běhání, meditování apod. nás Chakradance posiluje, vyživuje, zdrojuje a harmonizuje.

V životě nás budou neustále potkávat nejrůznější výzvy. Díky nim rosteme. S praxí Chakradance máme kapacitu jimi procházet ve větší lehkosti, plně je prožívat i pouštět. A k tomu je právě skvělé využívat nahrávky z online programů.

Doporučila bys Chakradance ženám v menopauze a proč?

Chakradance doporučuji ženám v jakémkoliv věku! A v menopauze obzvlášť, protože může nádherně pomoci harmonizovat a pročišťovat fyzické tělo, stabilizovat hormonální systém a uklidňovat ten nervový, který bývá s touto zásadní životní proměnou vystaven většímu tlaku a stresu.

Mnoho mých klientek v menopauze, které začaly Chakradance pravidelně tančit, neuvěřitelně rozkvetlo, rozzářilo se a do jejich života začalo proudit mnohem víc životní síly a energie. Spousta z nich díky Chakradance znovu objevila a pozvala do svého života tanec, který je nám ženám tak přirozený a blahodárný.

S jakými archetypy Chakradance pracuje? A jak se při něm pracuje se stíny, není jejich prožitek někdy příliš radikální nebo retraumatizující?

B_(633)Archetypy jsou tváře naší energie. Jsou něco, co život probarvuje zevnitř. Co ho dělá pestřejším a plnějším. Reprezentují různé kvality, vlastnosti, schopnosti a my si tak skrze ně můžeme každou tu tvář navnímat a podívat se, zda je to něco, co bychom sis taky přáli ve svém životě více žít. A pokud ano, pak to skrze archetyp, který pracuje s  podvědomím, k sobě pozvat a v mysticky vedených meditacích, tancích a aktivacích Chakradance se s ním propojit, prožít si ho, prodýchat, protančit, pronést ho svým fyzickým i energetickým tělem.

V jednotlivých Chakradance cyklech pracujeme s nejrůznějšími archetypy. Je jich opravdu mnoho a tak uvedu pár příkladů:

Archetyp Posvátné Matky, která se propojená s první kořenovou čakrou, - přináší možnost uvolnění se z rodinných vzorců a traumat do bezpečí, podpory a plné přítomnosti, uzemnění a stability ve fyzickém těle.
Archetyp Duchovní Válečnice - ta je propojená s třetí čakrou Solar plexus. Tento archetyp nese možnost spálit v jeho ohnivé energii pocity a myšlenky nedostatečnosti, slabosti a nízké hodnoty. Ukazuje cestu, jak naše světlo, sebe-důvěra a vnitřní síla můžou v nás plně zazářit.
Archetyp Tanečnice Pravdy, je propojený s pátou krční čakrou. Tento archetyp nás podporuje k tomu sundat masky, odložit brnění a stát se pravdivou a autentickou ve svém sebe-vyjádření. Je to taky velmi kreativní archetyp.

Chakradance je bezpečná praxe, která pustí člověka jen tam, na co je připraven. V tom je ukrytá jeho krása. V jemnosti, citlivosti a přitom veliké účinnosti v maximálním bezpečí.

ALice na výškuTy sama vypadáš spokojená a záříš. Jako by se ti život sám skláněl k nohám. Kolik je za tím práce sama se sebou a jaké těžší téma jsi v poslední době zpracovávala – třeba tancem?

Osobnímu rozvoji se věnuji už od roku 2009, těch 15 let sebezkoumání a sebeuvědomování je tedy nejspíš znát. Ale je pravda, že až poslední 3 roky, kdy do mého života vstoupil Chakradance, se cítím být asi nejvíc ukotvená ve své přirozené síle a propojená s  cestou mé duše. Díky pravidelné praxi ji dokážu lépe naslouchat a rozumět jejímu vedení. Cesta duše je ta nejsnažší a nejradostnější! Cítím stabilitu a pevnost, o kterou se v  sobě můžu opřít a tohle zazdrojování mi přináší právě praxe Chakradance.

Proto jsem jeho největší fanynkou a nadšenou šiřitelkou. Od té velké osobní "krize" kterou jsem popisovala na začátku rozhovoru, mě nic těžkého vlastně nepotkalo. Ano, čelila jsem nejrůznějším výzvám, např. pustila jsem náš fyzický domov v ČR (žiju teď na cestách)... Ale díky Chakradance jsem měla zdroje a energii tím projít v lehkosti a plně dosednout do toho, že domov si nosíme stále s sebou. Uvnitř sebe.

Když se v životě přihodí nečekaná zásadní změna, a to se stává nám všem (je to součást lidského bytí), ať už je to nemoc, ztráta, rozvod, smrt, tak je to právě silné zazdrojování životní silou, co nám dává schopnost vyrovnat se s těmito náročnými situacemi. Když je naše fyzické i energetické tělo plné energie, tyto náročné výzvy nás nepřeválcují, nezdrtí. Dokážeme je projít, prožít, pustit, jít dál a i po takto náročných životních obratech znovu rozkvétat a zářit.

Často slýchávám od žen, které provázím Chakradance programy, jak pozorují, že životními výzvami procházejí mnohem snadněji a s větším klidem, než tomu bylo dřív.

My v Pachamamě věříme na sílu barev, hebkosti a magie, jaká se uděje, když se žena obleče do šatů, které respektují její podstatu. Má na zkušenost s Chakradance vliv, v čem žena tančí?

Barevné oblečení může prožitky z Chakradance nádherně podpořit, protože barvy a jejich unikátní vibrace mají schopnost ovlivnit naši náladu, emoce a energii. Každá čakra má svou specifickou barvu, která je spojena s určitými kvalitami a vlastnostmi. Například červené oblečení podporuje aktivaci kořenové čakry, zatímco modré oblečení může posílit komunikaci a autentičnost.

Barevné oblečení při Chakradance praxi pomáhá lépe se naladit na příslušné energetické centrum, přinášet do něj přirozeně více energie a tím prohlubovat svůj prožitek během tanečního rituálu.

Alice, děkujeme, a přejeme tobě i všem, kdo s tebou kouzlo Chakradance objevují, aby se s lehkostí protančily ke své vnitřní pravdě.

Povídaly jsme si s Alicí Kirš, facilitátorkou Chakradance.


Další články

BLOG  /  Květen 2024

Jak se zrodila Pachasukně a proč je tak dlouhá

Pachasukni jsme nevymyslely my, o tu jste si řekly samy. A pěkně hlasitě. Přečtěte si, jak se to všechno událo a poskládalo.

BLOG  /  Květen 2024

Nejsi na to moc mladá?

Aneb menopauza je jen pro starý…. . Co vás jako první napadne, když se řekne žena v přechodu: Jak vypadá? Je jí 35 nebo 60? Připadá vám 35 absurdní? Jestli ano, přečtěte si článek ...

BLOG  /  Duben 2024

Svatby, co mají hloubku

Květen je už od dob K. H. Máchy lásky čas – a kdo by o ní měl vědět víc než Markéta Van Prchalová, která láskyplnými okamžiky žije každý svůj pracovní den. Je totiž svatební ritualistka...

BLOG  /  Březen 2024

V Pachamama stylu: každá sukně má svůj jedinečný příběh

Když se podíváme na naši jarní kolekci sukní a triček, připomínáme si, že náš cíl není jen nabízet módní kousky, ale takové, které posilují v ženách sebevědomí. Eva nám poprvé otevřela oči tím, jak naše...

BLOG  /  Březen 2024

O vztazích, osobních volbách a menopauze

O přechodu se říká, že umí se vztahy zacloumat. Jak s kterými. Pokud za ten nejdůležitější považujete vztah sama k sobě, pak máme dobrou zprávu – psycholožka Klára Trávníčková tvrdí, že t...

BLOG  /  únor 2024

Menopauza a sex

Když jsem se připojovala, abych s psycholožkou Klárou Trávníčkovou online probrala žhavé téma intimního života zralých žen, měla jsem neumyté vlasy, v klíně termofor a přišla jsem si ta...

BLOG  /  Leden 2024

Úplněk ve lvu

ÚPLNĚK ve lvu 25.01. 2024 v 18:54. Působení úplňku je citelné od 25.01. od 08:37 do 27.01. do 20:10.. . Luna se nachází v ohnivém lvu a slunce ve vzdušném znamení vodnáře. . . LEV =...

BLOG  /  Leden 2024

Nový seriál – všechno, co jste chtěla vědět o menopauze a neměla se koho zeptat

V rozhovoru s psycholožkou Klárou Trávníčkovou jsme otevřely otázky, na které vám váš gynekolog nejspíš odpověď nedá. A tímto rozhovorem to nekončí, hodláme se ptát i dál. Těšte se, na na...

BLOG  /  Leden 2024

Novoluní v kozorohu

NOVOLUNÍ v kozorohu 11.01. 2024 ve 12:57. Energie novoluní je citelná od 10.01. od 02:33 do 12.01. do 04:00. Vysoce citliví mohou vnímat lunární energie i dříve než je uvedeno.. . K...

BLOG  /  Prosinec 2023

Úplněk v raku

ÚPLNĚK v raku 27.12. 2023 v 01:33. . Působení úplňku je citelné od 26.12. od 16:15 do 30.12. do 01:22. . . Rok 2023 začal úplňkem v raku (07.01.) a také jím končí jakoby nám chtěl př...

BLOG  /  Prosinec 2023

Pachamama, jak ji (možná) neznáte – zjistěte, co jsme zač

Zjistěte, kdo se pro vás otáčí na 56 m² obchodu Pachamama.

BLOG  /  Listopad 2023

Z odpuštění a úcty se rodí láska

Tamara Melissa už třetí dekádu provází ženy a často i muže cestou od zranění k hojení v zásadních životních tématech. Vždycky v dušičkovém čase se věnuje tématu smrti, po kterém následuje advent a hledání vnitřního světla.

BLOG  /  Listopad 2023

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně?

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně? V Pachamamě se rády díváme pod pokličku podnikatelkám, kterým stejně jako nám dává jejich práce smysl. Proto jsme se zeptaly Jitky Prokšíkové z Mydlárny U Dvou koček, jak prožívá předvánoční čas ona.

BLOG  /  Listopad 2023

Podzim z pohledu tradiční čínské medicíny

Zeptala jsem se Radky Vymlátilové, terapeutky tradiční čínské medicíny, co teď prospěje naší imunitě. Hned na začátku jsme si „mimo záznam“ posdílely, že se nám teď oběma daří moc hezky a s podzimem jako bychom sklízely plody našeho celoročního snažení. A tak Radka začala rozhovor přáním…

BLOG  /  říjen 2023

Jak jsem vzala 3 sukně do Budapešti

Přečtěte si, proč by se mělo odpočívat (nejen) na podzim, že extravagance je v Maďarsku standard a jak jsem se sladila s budapešťskou hromadnou dopravou.

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.. . Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se ...

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  Březen 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Leden 2023

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  říjen 2022

„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posl...

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  Květen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  Listopad 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Blíží se nám významný přelomový bod v roce a tím je LETNÍ SLUNOVRAT, kdy se mění energie v přírodě a stejně tak i v nás, protože jsme s ní neodlučitelně spjaté. Proto má smysl zabývat ...

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..