Ulovte si čerstvě dovezené kousky jarní kolekce dlouhých sukní 2024. Již v prodeji!

Pachamama - náš příběh

Jak se (mi) to všechno stalo.


Sedím a přemýšlím o tom, jak to všechno začalo. OD KDY datovat značku PACHAMAMA?
Zavírám oči a prodírám se obrazy z Bali, z pokoje ve Vlašimi, ze stánků na festivalech, cítím radost….

 

„….pachamama…….pachamama……“

 

327097758_747865086772145_5643906489776683271_n

 

A najednou mi to došlo.
„Když jsem byla malá, často jsem si hrála s bráchou v pokojíčku na obchod.“
TO je přeci skutečný začátek!
Tam, kde jsme ryzí, tam, kde jsme ještě bez nabalených přesvědčení převzatých bůhví odkud. Tam naše čistá dušička dělá jen to, z čeho má radost. Tam víme, kdo jsme. Když jsem bráchovi něco prodala, těšil se z toho celé dopoledne, byť to byla věc, kterou jsme měli doma dávno předtím a normálně jsme si s ní hráli. Ale, to, že si ji koupil… už tehdy jsem věděla, že prodávám radost. Od rodičů jsme dostali kasu, falešné penízky, vytvořili z dvoupatrové postele obchůdek s pultíkem.
----
Střih, uplynulo 28 let, já jsem se po sedmnácti letech přestěhovala z Prahy do Vlašimi a NĚCO jsem chtěla. Jenže najednou jsem zapomněla CO. Kavárnu? Galerii?
Čistá dušička již zahalená závojem, který utkal život, vzorce, prožitky.
V průběhu toho „něco chci, ale nevím CO“ jsem vyráběla různé výrobky, protože jsem manuálně zručná. Pak mě napadlo, že bych je mohla zkusit prodat. Poté mě napadlo, že bych mohla zkusit prodat něco dalšího, nejen své výrobky. Kde vzít další produkty, abych je mohla PRODAT?

 

328411765_659943662554031_4302365663901875843_n

 

V tu dobu jsem se setkala s bývalým přítelem, který měl potulnou festivalovou čajovnu. Tam se zase probudila má indiánská část duše. Toulali jsme se různými místy, někde se usadili, tam jsme rozbalili náš stan a prodávali čajíčky, kafíčka, šíši, a já své první šperky z Bali, které mi poskytl náš kamarád. S tímto kamarádem jsme se potkávali čím dál častěji. Stal se mým úplně prvním dodavatelem balijských šperků. Jednalo se tehdy jen o pár kousků, ale měla jsem radost, že mám CO PRODAT. Šperky jsem prodávala v čajovně mého bývalého přítele.

 

Jezdili jsme po kraji, prodávali jsme to málo, co jsme měli. Svoboda, prodej a já rozpomenutá, co že jsem to vlastně CHTĚLA dělat. Moře RADOSTI.

 

Jednoho dne náš kamarád dodavatel z legrace povídá: „Tak jeďte na Bali taky, ne? Vždyť tam je to super!“

 

„Když cítíme, že něco je tak, jak má být, a že je to to správné, není na co čekat. Je potřeba vykročit a žít to. Byť se to zdá na první pohled jako velké sousto a naše oči se zalijí strachem. Volá totiž naše ryzí dušička a my pro ni musíme být hrdinou.“DSCN4040

 

Má duše se zatetelila. Cítíla jsem, že tam někde je má cesta.
A tak jsme se sbalili a za týden odjeli. Já a můj bývalý přítel. Vypověděli jsme v ČR byt a na půl roku odjeli na BALI. Byl rok 2009. Na Bali jsme zjistili, že tam vlastně nejsou moc hezké pláže, že se tam moc koupat nedá, přijeli jsme navíc v období dešťů, tak nás to povalovaní za dvě hodiny přestalo bavit.

 

Začali jsme tedy prozkoumávat ostrov a zjistili jsme, že ostrov je rozdělen na spousty vesniček a že všichni domorodci jsou nesmírně kreativní. Snad každý seděl před svou chatrčí a něco vyráběl.
DSCN2197„Každá vesnička na Bali je zaměřena na nějaké řemeslo. Jedna pálí cihly, druhá našívá perličky na různé věci, třetí je zaměřena na šperky, na látky, na tepání stříbra, na batikové látky. Obrovský nášup lidské tvořivosti. Pohádkový svět kreativity bez limitů, bez pravidel.“

 

Pro mě, pro holku z Česka, kde byla kreativita utlučena socialismem, to bylo jako napít se doušku živé vody. Co doušku, celého kanystru. Cítila jsem, že TOHLE musím poslat dát. ŽIVÉHO DUCHA RADOSTI.
Jakmile jsme se dostali do vesnice, která vyrábí šperky, zdržela jsem se tam opravdu hódně dlouho. Celá okouzlená jsem začala nakupovat vzorky. Vůbec jsem nevěděla, proč je kupuji, co s nimi budu dělat. Ani jsem si nedovolila myslet na to, že bych někdy já mohla mít nějaký obchod. Opravdický, velký, s opravdovými dodavateli.DSCN2966

 

Užívali jsme si cestování po ostrově, poznávali jinou kulturu, potkávali se s různými lidmi. Jednou jsme narazili na lidi, kteří balili dopravní kontejner produkty a posílali jej do Evropy. Zastavili jsme se a začali jim pomáhat. Mimochodem s touto expediční společností pracuji do teď. Ale tou dobou mě vůbec nenapadlo, že všechny ty výrobky, lidi, stroje sleduji pro sebe, pro svůj byznys. Pouze jsme si užívali dovolenou a nový svět s mým přítelem.

 

Po půl roce jsme přijeli domů, a po nějaké době jsme se s přítelem rozešli. Zůstala jsem sama s hypotékou na krku, ztratila jsem práci. Byla jsem nemocná, unavená. Myslela jsem si, že tohle nedám, že musím prodat byt. U toho jsem dělala kde co, abych se uživila. Masírovala jsem Shiatsu a stále prodávala výrobky od našeho kamaráda dodavatele.  

 

Dostala jsem se na takové to pomyslné dno, od kterého Vám nezbývá nic, než se odrazit a nebo tam shnít.

 

IMG_8740 (2)Naštěstí mi do života vkročila múza v podobě Moniky. Přiřítila se tehdy na mou masáž a že ji chce HNED. Ucítila jsem život. S Monikou jsme se sblížily, ona do mého bytí vnesla její bezprostřední, energetickou, cestovatelskou esenci, a já do jejího zase klid, uzemnění, ukotvení. Byly jsme si sobě oporou. Jing a Jang. Doplňovaly jsme se báječně.
„Když si člověk sáhne na dno, nepotopí se, ale odrazí se, ucítí k sobě najednou příval lásky. Zvýší se Vám Vaše sebehodnota, sebevědomí. Vážíte si sami sebe a to je podstata úspěšného života.“  

 

Nevzdala jsem to! Dokázala jsem otočit vše špatné v to dobré! Teď dokážu VŠECHNO. A HLAVNĚ, UŽ VÍM, CO CHCI. Chci dát svému prodávání FORMU. CHCI MÍT SVŮJ VLASTNÍ VELKÝ OBCHOD!.

 

S Monikou jsme spolu začaly bydlet a cestovat. Bydlely jsme spolu tři roky na Mallorce, kde Monika pracovala. Já jsem mezitím přemýšlela, jak rozjet svůj obchod. Potřebovala jsem se dostat k penězům. Kamarád dodavatel postupně nebyl schopen naplňovat moji poptávku po výrobcích. Věděla jsem, že mě čeká velký krok do neznáma, ale byl potřeba.

 

IMG_8745 po úpravě-w800-h600Prodala jsem svůj byt ve Vlašimi, z vydělaných peněz jsme spolu s Monikou odjely na Bali a já tam poprvé uskutečnila svoji první objednávku, ze které vznikl e-shop, který ale samozřejmě nefungoval, protože byl jen jako neuchopený doplněk.

 

Z výrobků z Bali jsem si vytvořila stánek a s tímto stánkem jsme cestovaly po různých festivalech. Prodávaly jsme výrobky a k tomu rozdávaly, jak za krále klacka, vizitky k mému e-shopu.

 

V tu dobu se teprve rozjížděl Facebook. O online propagaci jsme neměly ani páru. Jezdily jsme od festivalu k festivalu, prodávaly, občas se dokonce převlékaly do krajových krojů. Poté bylo schváleno EET a já se rozhodla, že s potulným ježděním je konec. Probrečela jsem 4 dny a rozhodla se, že prodávat musím online. Že skákat na festivalech kolem stánku a ještě vydávat lístečky, to už bylo i na mé odhodlání moc.

 

Sedla jsem si k Facebooku a sama přes deset hodin denně studovala, jak co funguje a jak se co dělá.

 

Dlouhe sukne, vzornikV roce 2017 jsem si sáhla na svědomí, zafungovala sebereflexe, a já si řekla, že marketing je tak rozsáhlý obor, že to sama nedám.

 

V roce 2018 jsem nastoupila do kurzu Podnikání z pláže – škola zaměřená na online marketing, tam jsem se za rok všechno naučila a konečně jsem rozpohybovala svůj obchod do takových rozměrů, jak jej znáte dnes.

 

V současné době fungujeme tak, že komunikujeme s našimi zákaznicemi, bavíme se o jejich potřebách, spokojenosti, nápadech k výrobkům, to vše zkonzultujeme s paní návrhářkou, která pro nás pracuje a ta pak vymyslí unikátní střihy přímo na míru našim zákaznicím.

 

AldimTyto střihy pak posíláme do mé dílny na Bali, kde na nich pracuje manažerka Agung a její čtyři švadleny. V této dílně se šijí Pachamama sukně. Vzory vznikají v batikové dílně mistra Aldima. Braletkylegíny, tílkatrička se šijí v dílně pana Madeho. Šperky dovážíme z dvou malých dílniček zase z jiné vesničky.
Na Bali jezdím 2x ročně na nákupy nových materiálů a omrknutí novinek vůbec. Jinak ale s výrobci komunikujeme online.    
….
A moment! Už to slyším. „Vendy, a proč zrovna PACHAMAMA? Kde jsi přišla na takový název?“

 

327941975_708321667423298_7634090649823296336_nPachamama je incká bohyně Země a plodnosti. Také zemětřesení. Pro mě je to bohyně spokojenosti a radosti. Když se totiž opět ponořím do dětství, za svou ryzí dušičkou, vidím svou maminku na křesle, je spokojená, pěkně najezená, hladí si bříško a říká s úsměvem:

 

„….pachamama…….pachamama……“

 

 

 

Vendy, zakladatelka a majitelka PACHAMAMA

 

Z celého srdce bych chtěla poděkovat týmu, který pro Vás Pachamama eshop zajišťuje:
Pavla Rybaříková - expedice objednávek, showroom, sklad
Lukáš Hájek - webmaster
Pavla Kurková - fotografie
Hana Beranová, Eva Kloučková - copywriting
Marie Fryčová, Zoe Kostelová, Marta Uhlířová, Kristýna Vejmelková, Ingrid Vejmelková a Linda - modelky
Mirka Pajková - makeup artist


Další články

BLOG  /  Duben 2024

Práce s čakrami do mě narazila

Alice Kirš se s námi podělila o svůj způsob, jak se rozvíjet a uzdravovat tancem. Zjistěte, jak funguje Chakradance a proč by mohl pomoci i vám.. . Alice, proč tě přitáhla právě prác...

BLOG  /  Březen 2024

V Pachamama stylu: každá sukně má svůj jedinečný příběh

Když se podíváme na naši jarní kolekci sukní a triček, připomínáme si, že náš cíl není jen nabízet módní kousky, ale takové, které posilují v ženách sebevědomí. Eva nám poprvé otevřela oči tím, jak naše...

BLOG  /  Březen 2024

O vztazích, osobních volbách a menopauze

O přechodu se říká, že umí se vztahy zacloumat. Jak s kterými. Pokud za ten nejdůležitější považujete vztah sama k sobě, pak máme dobrou zprávu – psycholožka Klára Trávníčková tvrdí, že t...

BLOG  /  únor 2024

Menopauza a sex

Když jsem se připojovala, abych s psycholožkou Klárou Trávníčkovou online probrala žhavé téma intimního života zralých žen, měla jsem neumyté vlasy, v klíně termofor a přišla jsem si ta...

BLOG  /  Leden 2024

Úplněk ve lvu

ÚPLNĚK ve lvu 25.01. 2024 v 18:54. Působení úplňku je citelné od 25.01. od 08:37 do 27.01. do 20:10.. . Luna se nachází v ohnivém lvu a slunce ve vzdušném znamení vodnáře. . . LEV =...

BLOG  /  Leden 2024

Nový seriál – všechno, co jste chtěla vědět o menopauze a neměla se koho zeptat

V rozhovoru s psycholožkou Klárou Trávníčkovou jsme otevřely otázky, na které vám váš gynekolog nejspíš odpověď nedá. A tímto rozhovorem to nekončí, hodláme se ptát i dál. Těšte se, na na...

BLOG  /  Leden 2024

Novoluní v kozorohu

NOVOLUNÍ v kozorohu 11.01. 2024 ve 12:57. Energie novoluní je citelná od 10.01. od 02:33 do 12.01. do 04:00. Vysoce citliví mohou vnímat lunární energie i dříve než je uvedeno.. . K...

BLOG  /  Prosinec 2023

Úplněk v raku

ÚPLNĚK v raku 27.12. 2023 v 01:33. . Působení úplňku je citelné od 26.12. od 16:15 do 30.12. do 01:22. . . Rok 2023 začal úplňkem v raku (07.01.) a také jím končí jakoby nám chtěl př...

BLOG  /  Prosinec 2023

Pachamama, jak ji (možná) neznáte – zjistěte, co jsme zač

Zjistěte, kdo se pro vás otáčí na 56 m² obchodu Pachamama.

BLOG  /  Listopad 2023

Z odpuštění a úcty se rodí láska

Tamara Melissa už třetí dekádu provází ženy a často i muže cestou od zranění k hojení v zásadních životních tématech. Vždycky v dušičkovém čase se věnuje tématu smrti, po kterém následuje advent a hledání vnitřního světla.

BLOG  /  Listopad 2023

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně?

Jak to chodí před Vánoci v mydlárně? V Pachamamě se rády díváme pod pokličku podnikatelkám, kterým stejně jako nám dává jejich práce smysl. Proto jsme se zeptaly Jitky Prokšíkové z Mydlárny U Dvou koček, jak prožívá předvánoční čas ona.

BLOG  /  Listopad 2023

Podzim z pohledu tradiční čínské medicíny

Zeptala jsem se Radky Vymlátilové, terapeutky tradiční čínské medicíny, co teď prospěje naší imunitě. Hned na začátku jsme si „mimo záznam“ posdílely, že se nám teď oběma daří moc hezky a s podzimem jako bychom sklízely plody našeho celoročního snažení. A tak Radka začala rozhovor přáním…

BLOG  /  říjen 2023

Jak jsem vzala 3 sukně do Budapešti

Přečtěte si, proč by se mělo odpočívat (nejen) na podzim, že extravagance je v Maďarsku standard a jak jsem se sladila s budapešťskou hromadnou dopravou.

BLOG  /  Září 2023

Jak nosit dlouhou sukni i v zimě

Ochladilo se? To nás nezastaví. Přečtěte si pár tipů, jak vynosit dlouhé sukně, zazářit a nenastydnout.

BLOG  /  Září 2023

Tantrický orgasmus pro ženy

Pachasvět není jen o oblečení – v článcích se s vámi rády dělíme o témata, která nás zaujala. Tentokrát je to knížka Tantrický orgasmus pro ženy autorky Diany Richardson.

BLOG  /  Srpen 2023

Jak na to, abyste si voněla i v horku

Pocení k létu zkrátka patří. Někdo koláče v podpaždí považuje za neodpustitelné faux pas a bojuje proti němu antiperspiranty. Jiní upřednostňují řešení bez kontroverzního hliníku a vyhýbají se také oblečení z umělých vláken, které v horku zapáchá.

BLOG  /  Srpen 2023

Top 8 sukní babího léta

Letní dovolená si žádala zářivé barvy a vy jste nám s červenou a tyrkysovou málem utrhaly ruce. Děkujeme! Blížící se babí léto zjemňuje do zlaté, jantarové a zemité hnědé. Nová kolekce 8 sukní má ambici oba trendy propojit v nádherných kombinacích teplých i studených odstínů. Najděte to pravé pro svůj barevný typ.

BLOG  /  Srpen 2023

Nosím stále totéž… nebo ne?

Sukně, tílko a navrch kvalitní triko s tříčtvrtečním rukávem… Znamená to, že nemáte fantazii, nebo jste zkrátka objevila svůj styl? Pojďme se na to podívat.

BLOG  /  červenec 2023

Léto z pohledu tradiční čínské medicíny

Léto je období nejvyššího jangu, horka a plnosti. Zjistěte, co jíst, jak sportovat a co si oblékat, aby vás léto nevysilovalo, ale naopak vyživilo.

BLOG  /  červen 2023

Endometrióza: „Pátrejte po informacích a po ženách, které ji mají,“ radí Marta Uhlířová z vlastní zkušenosti

V tomto článku si s Martou povídáme o tom, jak se vyrovnala s endometriózou.

BLOG  /  červen 2023

Nech zaznít svůj hlas

„Učím lidi naladit své tělo tak, aby jejich hlas zněl,“ říká lektorka Marta Uhlířová.. . Marta není logopedka, i když učí lidi, jak mluvit. Je něco mnohem více. Díky jejím lekcím se ...

BLOG  /  červen 2023

Baví mě oblékat se žensky

Autentická písničkářka Marie Tilšarová si s námi popovídala o svém partnerství a vědomé volbě nechat o sebe pečovat. Podělila se i o čerstvou inspiraci, jak do života přizvat víc hojnosti.

BLOG  /  Květen 2023

15 novinek pro dračice, romantické víly i decentní dámy

Zeptaly jsme se vás, co chcete. A vy jste měly jasno. Chcete něco ohnivějšího! Ale taky něco tlumenějšího, v čem se budete cítit dobře v práci. Víc odstínů modré a fialové a pak ještě...

BLOG  /  Květen 2023

Rozhovor s Evou Kovaříkovou

Když jsem volala kvůli rozhovoru, byl právě první jarní den a Eva Kovaříková z centra Živá voda šla po louce v Pachamama sukni, navolno, a smála se: „Hádej, co mám právě na sobě?“ Tak...

BLOG  /  Duben 2023

O Human designu s Janou Jánovou

Poznejte způsob, jak porozumět lépe sobě, svým dětem, partnerům i lidem kolem vás . . Human design používám sama už mnoho let k vlastnímu osobnímu rozvoji. Pomáhá mi při důležitých i...

BLOG  /  Duben 2023

Jaro

S příchodem jara by se tedy i v nás měla probudit touha jít do akce. Pokud tomu tak není, pak se musíme podívat zpět do zimního období, jak jsme tam hospodařili se svou energií. Na jaře totiž sklízíme, co jsme zaseli v zimě.

BLOG  /  Březen 2023

Maxisukně – trend jara 2023

Že bychom předběhly dobu? Naše zákaznice nový trend maxisukní nezaskočil, spokojeně vytahují ze skříně oblíbené kousky a chystají nové kombinace. Nošení sukní v aprílovém počasí má...

BLOG  /  únor 2023

Oslava ženství

8.3. je Mezinárodní den žen. Tento den je úzce spjat s mnohaletým mezinárodním bojem za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. . Je to svátek, který má smysl. Má smysl neusínat na v...

BLOG  /  Leden 2023

Zima

Velká část zimy už je za námi, ale stále není pozdě si toto období navnímat a tělo i duši pohladit. Stejně jako u jiných ročních období, i u zimy platí – chovejme se jako příroda.

BLOG  /  Prosinec 2022

Hopi oheň

Dnes, 1.1.2023, máme příležitost udělat první posvátný mírový rituál v tomto roce - Hopi oheň inspirovaný indiánským kmenem Hopiú. Kmen Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žij...

BLOG  /  Listopad 2022

„Řecké archetypy pomohou probudit vaše nevědomí,” říká Veronika Kubátová

Staré řecké báje a pověsti od Petišky má dosud v paměti mnoho z nás. Ale co je skutečně schováno za příběhy zpracovanými jako pohádky pro děti? Hloubku řecké mytologie pro vás obje...

BLOG  /  Listopad 2022

Svíčky, které Vás nadchnou

Lucie Ročárková se zabývá výrobou svíček a vykuřovadel a díky spojení s netradičním materiálem jsou její svíčky zároveň umělecká díla a každá svíčka je originál.

BLOG  /  říjen 2022

„Víte, jak pečovat o prsa?“ ptá se Iveta Kučerová

Staráte se o svá prsa? A nemyslím tím pouze pravidelné samovyšetření kvůli rakovině prsu. Víte, co jim prospívá a co škodí? Prsa jsou část těla, o které se otevřeněji začíná mluvit až v posl...

BLOG  /  Září 2022

„Výslovnost je jen třešinkou na dortu,” říká logopedka Petra Nejedlá

Někdy žasnu nad tím, jaké cesty vedou k mým setkáním s inspirativními a úžasnými ženami. Jedním z takových případů je i setkání s Petrou Nejedlou, logopedkou, lektorkou a výtvarnicí, kt...

BLOG  /  Srpen 2022

S Marií Fryčovou jsme si splnily sen navzájem

Patříte k těm, kteří se nemohli vynadívat na fotografie našich nových kolekcí krátkých sukní a tílek s braletkou? A to nejen kvůli úžasným barvám a vzorům, ale také kvůli modelce? Tou byla tentok...

BLOG  /  červenec 2022

Aktivace Theta healingu

Milá ženo, milí muži, udělej si na sebe a svojí duši prostor i během rušného léta, ať ho můžeš prožít propojená a nasycená. Zvu Tě k velké letní Theta Healingové aktivaci na oslavu v...

BLOG  /  červenec 2022

„Kde je pochopení, tam je i respekt,” říká Míla Hlávková, průvodkyně žen na cestě změn

Další ze zajímavých žen, které bych Vám ráda představila na našem blogu, je Míla Aine Hlávková. Míla je průvodkyní žen, které se rozhodly pro změnu a jejichž cílem je najít vnitřní...

BLOG  /  Květen 2022

„PŘIZNAT VŠE, JAK TO JE. NEFOTIT ILUZE,” TAK FOTÍ PAVLA KURKOVÁ, FOTOGRAFKA PACHAMAMA

Pavla Kurková je autorkou našich úžasných fotografií na e-shopu. Co na nich obdivuji, je přirozenost a to, že dokáže zachytit radost, klid a mnoho dalších pocitů. Fotografie tak díky ní nejsou pouze způsobem, jak ukázat produkt, ale jak zachytit jeho energii.

BLOG  /  Březen 2022

„Ženská energie tady je a my se jí nesmíme bát.“ Rozhovor s Bedřiškou Žufanovou

Posláním Bedřišky Žufanové je pomáhat ženám najít samu sebe, znovu se začít radovat z maličkostí a být se sebou spokojená. To, že to není samozřejmost, ví nejedna z nás. Bedřiška je...

BLOG  /  únor 2022

Příběhy v sukni aneb všechny tváře ženství - Lenka Simerská

Jak se vidí Lenka sama, mi poodhalila v rozhovoru, který jsme vedly během focení jednoho příjemného letního dne na pražských Vinohradech. Moje první otázka směřovala, jak jinak, k jejímu vztahu k sukním.

BLOG  /  Leden 2022

DENÍK, KTERÝ TI ZMĚNÍ ŽIVOT

Na Eriku jsem narazila náhodou o loňské Svatojánské noci na kakaovém rituálu. Erika mi tehdy řekla o svém deníku vděčnosti, a protože praxe vděčnosti je mi hodně blízka, deník mě ihned zaujal a netrvalo dlouho, a už jsem si v něm doma listovala.

BLOG  /  Listopad 2021

Yellow Sisters

„HLAS JE NEJDOKONALEJŠÍ HUDEBNÍ NÁSTROJ A ZPÍVAT MŮŽE SKUTEČNĚ KAŽDÝ,“ říká Antonia Nyass ze skupiny Yellow Sisters.

BLOG  /  říjen 2021

VÍTEJ PERIMENOPAUZO! Sbohem, hormonální rovnováho!

Už jsou to dva roky, co nespím, zažívám stavy úzkosti. Mám snad poprvé v životě chuť na pivo. Na sladkosti úplně minimálně, i tak váha stoupla o 15 kg. Nejsem blázen, jsem žena! Moje prsa jsou teď naprosto výstavní, stejně jako monumentální zadek a já si to fakt užívám! Poprvé v životě sklízím u mužů i žen pochvaly. Moje ženskost je fakt vidět! Moje tělo prochází další úžasnou změnou. Doufám, že z toho vyjdu silnější, než kdy dřív, i když jsou právě moje emoce na horské dráze.

BLOG  /  Srpen 2021

Pro "staré" ženy v sukni

Ukázalo se, že bejt stará, neznamená mít prázdný ruce, ale že je to skvělá příležitost bejt prostě "jen" já. Protože konečně jsem dost stará na to, abych žila skutečně svůj vlastní život.

BLOG  /  Srpen 2021

Světový den ženského orgasmu

No být jeho manželka, nevím, zda by mě taková kompenzace uspokojila. Představa, že mě partner za roky abstinence nebo neuspokojivého sexu odmění „mezinárodním“ svátkem mi nepřipadá příliš naplňující... více v článku :)

BLOG  /  červenec 2021

FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ, PŘÍBĚH NEZLOMNÉ ODVAHY A SÍLY

ZAPOMENUTÁ BOJOVNICE ZA ROVNOPRÁVNOST A SVOBODU ŽEN

BLOG  /  červen 2021

Slunovrat

Slunovrat lze cítit vždy už několik dní dopředu a ještě i několik dní poté. Slavily ho už dávné kultury, například právě Slované a Keltové, z jejichž tradice vychází i koncept Kola roku. Jakou energie tedy tento svátek a navazující období přináší? Na co se zaměřit a jak ho uctít a oslavit? Jaký si můžete udělat rituál tak, abyste cítili, že vy i Země jste hluboce propojené?

BLOG  /  červen 2021

Nová kolekce sukní konečně dorazila!

Z Bali připluly po moři, vylodily se v Hamburku, prošly náročnými celními procedurami a teď jsou připravené pro vás. . Klasické dlouhé i letně zkrácené sukně. . Neskutečně pohodlné, ...

BLOG  /  Leden 2021

Hromnice, Imbolc a první záblesky jara

Už je vám zima dlouhá? Každý rok se už od října těšíte na Vánoce, týden, dva po nich ještě čerpáte z jejich atmosféry a pak už byste nejraději skočili rovnou do jara? Zpomalte a rozhlédněte se kolem sebe - příroda ještě zdánlivě odpočívá, pod povrchem ale začíná pomalu klíčit jaro. Pojďme se inspirovat, vysazovat semínka nových nápadů, ale nepřepalme to se startem. Každé období v roce má pro nás poselství, které se vyplatí následovat. O prvním přelomovém období takzvaného Kola roku se rozepsala Markéta Prchalová.

BLOG  /  Listopad 2020

Jak sladit podzimní šatník s dlouhou sukní?

Je podzimní ráno a vy stojíte trochu bezradně před otevřenou skříní. Sama to moc dobře znám. Do kalhot se mi nechce a tak lovím na ramínkách, co bych mohla obléknout k dlouhé sukni, aby...

BLOG  /  Listopad 2020

Ostrůvky radosti aneb 10 tipů, jak si vykouzlit dobrou náladu

Rádi bychom vám představili Janu Rosu - průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, lektorku práce s pánevním dnem. Jana žije a tvoří v magické krajině Bílých Karpat. Domovina žítkovských bohyň ji inspiruje k vnitřní práci na sobě a chce se s vámi podělit o své nejosvědčenější tipy, jak si vykouzlit dobrou náladu.

BLOG  /  říjen 2020

Co prospívá ženskému srdci za úplňku?

Co se to děje? Převalujete se v posteli a nemůžete spát? Kouknete znaveně z okna a … je tam! Úplněk. To se dalo čekat.

BLOG  /  Září 2020

Nejnovější kolekce dlouhých i krátkých sukní je tady! Hurá!

Dočkaly jsme se. Přes veškeré komplikace spojené se zákazem cestování se nám podařilo ještě před koncem léta dopravit z naší milované Indonesie kolekci pestrobarevných dlouhých sukní. UFFFF!

BLOG  /  červen 2020

Braletky po roce. Stovky prodaných kousků a spokojených žen

Braletky jsme do e-shopu Pachamama.cz zařadily v březnu 2019. Nebyl to krok do neznáma. Tento nový produkt jsme pro vás poctivě testovaly, nosily, natahovaly, mnohokrát praly a zase nosily. S nadšením jsme pak braletky nabídly i vám a doufaly v to, že se vám trefíme do vkusu. Po více než roce a stovkách prodaných kousků dnes můžeme říct, že braletky patří k nejprodávanějším produktům. Máme velkou radost z toho, že jste si je tak oblíbily. Že braletky ještě neznáte? Mrkněte na recenze jejich spokojených nositelek.

BLOG  /  Březen 2020

Fotografka ženské duše Jana Bínová

Domluvily jsme pro vás slevu v hodnotě 500 Kč na focení ženské duše s Janou Bínovou. Slevový voucher najdete uvnitř článku ve fotogalerii :)

BLOG  /  říjen 2019

Šicí dílna na Bali

Příběh s nápadem vytvořit šicí dílnu se začal odvíjet už v prosinci 2018, kdy jsme koupily šicí stroj švadleně Agung, aby mohla začít šít sukně pro e-shop www.pachamama.cz

BLOG  /  Duben 2019

Koupily jste šicí stroj a ani o tom možná nevíte!

Tak vám to chci říct a poděkovat vám. Od září 2018 jste u nás nakoupily tolik sukní, že jsme mohly Agung, naší švadleně, koupit její vlastní šicí stroj. Společně s ní jsme jej pořídi...

BLOG  /  Březen 2019

O braletkách

Braletku na svém těle miluju! Je to jediné, co je mi na prsou příjemné dokonce víc než nemít nic.

BLOG  /  Listopad 2018

Indonéská batika z rukou mistra Aldima

Uhrančivé oči, pevný postoj a decentní úsměv. V předsíni stál pan Aldim a podal nám od barev černou ruku a sledoval...

BLOG  /  Květen 2018

Agung, ta která šije sukně

Rozhovor s paní Agung. Jak potkala muže svých snů, co je jejím posláním a kolik sukní zvládne ušít se dočtete v tomto článku..