Od pondělí 27.5. do pátku 31.5. máme dovolenou. Vaše objednávky odešleme v pondělí 3.6.2024.

Materiály a jejich údržba

Dřevěné šperky

Materiál:

  • palisandr indický- patří k nejdražším dřevům, má tmavou hnědočervenou barvu
  • kapur – v čerstvém stavu voní po kafru, má světlou až běložlutou barvu

Údržba: dřevo miluje olej, oživíte ho přeleštěním hadříkem s trochou rostlinného oleje. Do šperkovnice přidejte také pytlíček silica gelu, který absorbuje vlhkost. Dřevo nebude oxidovat a neztratí svůj lesk.

Šperky z rohoviny a kostí

Materiál: rohy a kosti vodního buvola, tento materiál získávají výrobci jako odpad z masného průmyslu. Kvůli našim šperkům zvířata neumírají.

Není potřeba žádná zvláštní údržba.

Kovové komponenty

Materiál: bezniklová slitina

Údržba: stálý lesk zajistíte, pokud do své šperkovnice dáte pytlíček silica gelu, který přikládáme ke šperkům. Silica absorbuje vlhkost a zabraňuje tak zčernání kovu.

Šperky neodkládejte do mokra, nebo na vlhká místa (například v koupelně).

Kožené spony a prsteny

Materiál: hovězí kůže

Údržba: stejně jako dřevo, i kůži můžete ošetřit rostlinným olejem, ochráníte jí tak před zpuchřením. Nedoporučujeme odkládat na slunce kvůli vyblednutí.

Ostatní šperky

Materiál: perleť paua, mušle, korál - zalité pryskyřicí, korálky z drahých kamenů, skleněné korálky

Nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.

Dřevěné sošky

Materiál: dřevo Saur – dřevo stromu Saman Samanea je velice trvanlivé a tvrdé

Údržba: na obnovu lesku použijte rostlinný olej Crocodile wood - dřevo stromu Saba je jedinečné hladkostí povrchu, je středně tvrdé, takže do něj lze vyřezávat i složité motivy

Údržba: na obnovu lesku použijte rostlinný olej

Textilie

Viskóza - dlouhé a krátké sukně

Vyrábí se jako náhražka hedvábí již od 19. století, jsou to celulózová vlákna. Viskóza je velmi příjemná na kůži, je měkká a splývavá. Nežmolkuje a nechytají se na ni smítka. V létě jistě oceníte její chladivý dotek.

Údržba: viskózu perte maximálně na 40°C a sušte v polostínu. Látky jsou barvené a sušením na slunci může dojít k jejich vyblednutí. Pokud látku správně pověsíte, nemusíte ji už žehlit. J

Spandex 

Pružnost legín, braletek, triček nebo také lemů u sukní je dána právě tímto umělým vláknem. Polymerové vlákno lze natahovat, aniž by ztratilo tvar či pevnost. Nemusíte se tedy bát, že by se vaše oblíbené kousky vytahaly.

Údržba: spandex, nebo také elastan, je sice velmi odolný, ale pozor na vznik nežádoucího lesku při vysokých teplotách. Doporučujeme proto žehlit z rubové strany na nízkou teplotu a bez napařování, ne-li nežehlit vůbec.

90% viskóza + 10% spandex 

Smísením spandexu s přírodním vláknem (viskózou, bavlnou, vlnou či s hedvábím) dostáváme nemačkavý, pružný a na kůži příjemný materiál, který je také velmi odolný.

Údržba: nemačkavá viskóza + nemačkavý spandex = pradlenka bez práce. Perte maximálně na 40°C a šikovně pověste. Pak můžete hned nosit.